Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË TË MIRËT E BOTËRORIT

Pesëshja e Botërorit

Pesëshja e Botërorit


15 September, 2014 @16:40

Kenneth Faried dhe Kyrie Irving janë dy basketbollistët nga kampionja e Botës, SHBA-ja, të cilët janë përfshirë në pesëshen më të mirë të Kampionatit Botëror në basketboll, Spanja 2014.

Atyre iu bashkuan edhe tre basketbollistë nga përfaqësuesest europiane, për ta kompletuar pesëshen.

Milos Teodosic nga Serbia, Nicolas Batum nga Franca dhe qendra gjiganta nga Spanja, Pau Gasol, ishin prej pesë më të mirëve të këtij Botërori.

Ndërsa çmimin e më të mirit në këtë kampionat e fitoi basketbollisti i Cleveland Cavaliers, Kyrie Irving. Ky i fundit ishte edhe më i dalluari në ndeshjen finale duke shënuar 26 pikë e 4 asistime.


 
Të gjitha lajmet nga Spanja 2014