Të gjitha lajmet

SER-BRA

Revanshohet Serbia

Revanshohet Serbia

10 September, 2014 @19:55

Fitorja e Brazilit e arritur në fazën e grupit ndaj Serbisë, i doli për hunde në çerekfinale.

Serbët arritën të revanshohen në mënyrën më të mirë, duke dominuar plotësisht në parket për fitoren me rezultat të thellë 84-56.

Milos Teodosic, shkëlqeu me 23 pikë e 4 asistime, derisa u ndihmua edhe nga i riu Bogdan Bogdanovic me 12 pikë e 6 kërcime.

Në anën tjetër, lojtarët e Brazilit ishin vetëm fizikisht në parket, ku vetëm dy lojtar arritën të shënojnë pikë dyshifrore, Anderson Varejao (12) dhe Marquinhos Viera (12).

Tani Serbia, në gjysmëfinale do të përballet me fituesin nga dueli Franca-Spanja.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga