Të gjitha lajmet

USA - LTU

Lituania, kafshatë e lehtë për SHBA-në

Lituania, kafshatë e lehtë për SHBA-në

11 September, 2014 @22:45

Ndodhi ashtu siç pritej, megjithë​se nuk parashikohej edhe me kaq lehtësi. Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të luajnë në finale të Kampionatit Botëror që po mbahet në Spanjë, pas fitores me epërsi të lartë prej 28 pikëve ndaj Lituanisë.

Lituania ishte kundërshtare deri diku rivalizuese për SHBA-në gjatë pjesës së parë të ndeshjes, ndërsa me fillim të çerekut të tretë rivaliteti u zhduk nga fusha, pasi amerikanët ishin të pandalshëm duke krijuar epërsi të thellë pas serive të njëpasnjëshme.

Kyrie Irving me 18 pikë e 4 asistime ishte koshashënuesi më i mirë i ndeshjes, derisa atë e shoqëruan James Harden dhe Klay Thompson që shënuan nga 16 pikë secili. Në anën tjetër, Mindaugas Kuzminskas dhe Jonas Valanciunas u dalluan me nga 15 pikë.

SHBA në finale do ta pret fituesin e duelit të dytë gjysmëfinal ndërmjet Serbisë dhe Francës.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga