Të gjitha lajmet

SPANJA 2014

Preldzic heroik ndaj Australisë

Manu Fernandez/Associated Press

Preldzic heroik ndaj Australisë

8 September, 2014 @9:47

Turqia arriti kualifikimit në çerekfinale pas një drame të vërtetë në ndeshjen kundër Turqisë.

Ekipi turk ishte gati gjithë kohën në disavantazh, ndërsa epërsia e australianëve dy herë arriti në pikë dyshifrore. Mirëpo në çerekun e fundit, atëherë kur duhej më së shumti, turqit u treguan më të vëmendshëm dhe falë trepikëshit të Emir Preldzicit edhe pesë sekonda pa përfunduar takimi e arritën fitoren e plotë mund.

Koshashënuesit më të mirë në ndeshje ishin dyshja nga Turqia, Emir Preldzic dhe Sinan Guler, të cilët shënuan nga 16 pikë secili, derisa një më pak se ta, shënoi basketbollisti australian Aron Baynes.

Turqia në çerekfinale do të takohet me Lituaninë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga