Të gjitha lajmet

SPANJA 2014

Spanja pa konkurrencë

Getty Images

Spanja pa konkurrencë

7 September, 2014 @9:46

Spanja e kishte përfunduar grupin A me bilanc të qindpërqindtë duke shënuar 5 fitore në 5 ndeshje, ndërsa në mënyrë të njëjtë janë duke vazhduar edhe në fazën e eliminimit.

Kundërshtari i radhës i cili u mposht nga Spanja ishte Senegali, i cili edhe i dha fund aventurës në Botërorin e sivjetëm pas humbjes me rezultat të thellë 89-56.

Në fitoren e Spanjës, e cila ishte qartësuar që nga çereku i parë, më meritori ishte qendra Pau Gasol i cili shënoi 17 pikë e 5 kërcime, derisa tre basketbollistë të tjerë, Serge Ibaka, Jose Calderon dhe Felipe Reyes, shtuan nga 11 pikë secili.

Në anën tjetër, Mouhammad Faye dhe Pape Badji, të cilët luajtën me nga 12 pikë, u munduan të bëjnë diç më shumë në humbjen e skuadrës së tyre.

Në çerekfinale Spanja do të përballet me Francën, e cila më parë e kishte eliminuar Kroacinë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga