Të gjitha lajmet

GRUPI D

Lituania lidere, mposhtet Sllovenia

Lituania lidere, mposhtet Sllovenia

5 September, 2014 @10:11

Dueli i dy përfaqësueseve të cilat po luftonin për ta përfunduar fazën grupore në vendin e parë përfundoi me fitoren e Lituanisë, e cila ia shkaktoi humbjen e parë Sllovenisë në këtë Botëror.

Lituanezët të cilët në të shumtën e kohës ishin në disavantazh, i shtrënguan dhëmbët në çerekun e katërt duke i lejuar sllovenët të shënojnë vetëm 2 pikë gjatë dhjetëminutëshit të fundit.

Jonas Valanciunas dhe Darjus Lavrinovic e dhanë kontributin më të madh në fazën e sulmit për Lituaninë duke shënuar nga 12, përkatësisht 11 pikë, derisa te Sllovenia më i dalluari ishte Domen Lorbek me 14 pikë.

Fitore të rëndësishme për ta siguruar kualifikim shënoi edhe Meksika, duke e mposhtur Koren Jurgore, e cila e përfundoi kampionatin pa asnjë fitore, derisa Angola megjithëse fitoi ndaj Australisë, nuk arriti t’i shmanget eliminimit.Rezultatet

Lituania - Sllovenia 67-64
Australia - Angola 83-91
Korea Jugore - Meksika 71-87


Radhitja përfundimtare e grupit D

1 Lituania 4-1
2 Sllovenia 4-1
3 Australia 3-2
4 Meksika 2-3
5 Angola 2-3
6 Korea Jugore 0-5

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga