Të gjitha lajmet

GRUPI A

Spanja e pamëshirshme ndaj Serbisë

Spanja e pamëshirshme ndaj Serbisë

5 September, 2014 @9:29

Përfaqësuesja e Spanjës e vazhdoi serinë pa humbje në Kampionatin Botëror. Në ndeshjen e fundit të tyre të grupit A, spanjollët e mposhtë Serbinë me epërsi prej 16 pikëve, 73-89.

Më i miri në fitoren e Spanjës ishte qendra Pau Gasol i cili realizoi 20 pikë e 4 kërcime, derisa Juan Carlos Navarro shtoi 15 pikë të tjera. Në anën tjetër Nemanja Bjelica luajti me double-double duke realizuar 19 pikë dhe 10 kërcime.

Në ndeshjet tjera të këtij grupi, Brazili e shkatërroi Egjiptin me rezultat 128-65, derisa Franca e mposhti Iranin me rezultat 76-81.

Nga ky grup Irani dhe Egjipti janë dy skuadra të eliminuara nga Botërori Spanja 2014.Rezultatet

Serbia - Spanja 73-89
Irani - Franca 76-81
Brazili - Egjipti 128-65


Radhitja përfundimtare e grupit A

1 Spanja 5-0
2 Brazili 4-1
3 Franca 3-2
4 Serbia 2-3
5 Irani 1-4
6 Egjipti 0-5

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga