Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI A

Spanja e pamëshirshme ndaj Serbisë

Spanja e pamëshirshme ndaj Serbisë


5 September, 2014 @9:29

Përfaqësuesja e Spanjës e vazhdoi serinë pa humbje në Kampionatin Botëror. Në ndeshjen e fundit të tyre të grupit A, spanjollët e mposhtë Serbinë me epërsi prej 16 pikëve, 73-89.

Më i miri në fitoren e Spanjës ishte qendra Pau Gasol i cili realizoi 20 pikë e 4 kërcime, derisa Juan Carlos Navarro shtoi 15 pikë të tjera. Në anën tjetër Nemanja Bjelica luajti me double-double duke realizuar 19 pikë dhe 10 kërcime.

Në ndeshjet tjera të këtij grupi, Brazili e shkatërroi Egjiptin me rezultat 128-65, derisa Franca e mposhti Iranin me rezultat 76-81.

Nga ky grup Irani dhe Egjipti janë dy skuadra të eliminuara nga Botërori Spanja 2014.Rezultatet

Serbia - Spanja 73-89
Irani - Franca 76-81
Brazili - Egjipti 128-65


Radhitja përfundimtare e grupit A

1 Spanja 5-0
2 Brazili 4-1
3 Franca 3-2
4 Serbia 2-3
5 Irani 1-4
6 Egjipti 0-5

 
Të gjitha lajmet nga Spanja 2014