Të gjitha lajmet

SPANJA 2014

Lamtumirë Turqi!

Lamtumirë Turqi!

9 September, 2014 @19:42

Lituania është gjysmëfinalistja e parë Kampionatit Botëror që po mbahet në Spanjë. Lituanezët këtë epitet e arritën pas fitores në çerekfinale nga Turqia, të cilën e mposhtën me rezultat 73-61.

Turqit e përfunduan në epërsi çerekun e parë, derisa në të dytën kontrolli i ndeshjes kaloi në duart e përfaqësueses lituanez, e cila nën udhëheqjen e Renaldas Seibutis, që e përfundoi takimin me 19 pikë, e mbajti epërsinë deri në fund.

Lojë të mirë tregoi edhe qendra e Toronto Raptors, Jonas Valanciunas, që luajti me double-double duke realizuar 12 pikë e 13 kërcime, derisa në anën tjetër më i miri ishte Kerem Gonlum me 13 pikë e 9 kërcime.

Lituania në gjysmëfinale e pret fituesin e duelit SHBA-Slloveni.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga