Të gjitha lajmet

FRA - SPA

Spanja rrëzohet përtoke

Spanja rrëzohet përtoke

10 September, 2014 @23:52

Pavarësisht mungesës së lojtarëve kryesorë si Tony Parker, Joakim Noah, Nando de Colo, Kevin Seraphin e Alexis Ajinça, Franca arriti në gjysmëfinale të Kampionatit të sivjetëm Botëror. Françezët e kompletuan TOP 4-shen e Botërorit duke e befasuar ekipin nikoqir, Spanjën, të cilën e mposhtën me rezultat 65-52.

Loja e fortë në mbrojtje, duke mos lënë Spanjën të shënojë më shumë se 52 pikë dhe efikasiteti i dyshes Boris Diaw dhe Thomas Huertel në sulm, ishte çelësi kryesor i fitores së tre kolorëve.

Diaw e përmbylli takimin me 15 pikë, dy më shumë se playmakeri i Laboral Kutxa, Huertel, derisa në anën tjetër Pau Gasol me 17 pikë e 8 kërcime ishte i vetmi që u mundua të bëjë diç më shumë për ta shpëtuar ekipin e tij nga humbja.

Në gjysmëfinale Franca do të përballet me Serbinë, e cila sot arriti të shënojë fitore pa shumë problem ndaj Brazilit.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga