Të gjitha lajmet

GRUPI C

SHBA eliminon Ukrainën, Turqia shkon tutje

Brad Penner-USA TODAY Sports

SHBA eliminon Ukrainën, Turqia shkon tutje

5 September, 2014 @9:59

Ukraina dhe Finlanda janë dy përfaqësueset e eliminuara nga grupi më i paqartë i Botërorit, grupi C.

Ukraina e kishte fatin e keq pas që në ndeshjen e fundit grupore u takua me superfuqinë, SHBA-në.

Yjet e NBA-it e mposhtën Ukrainën me rezultat 71-95, ndërsa koshashënuesi më i mirë në ndeshje ishte James Harden me 17 pikë e 5 asistime, derisa për Ukrainën Viacheslav Kravtsov shënoi 15 pikë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Turqia e mposhti Republikën Dominikane me rezultat 77-64 për të siguruar kualifikimin e mëtejmë, sikurse që bëri edhe Zelanda e Re duke e fituar Finlandën me rezultat shumë të ngushtë 65-67.Rezultatet

Turqia - Republika Dominikane 77-64
Ukraina - SHBA 71-95
Finlanda - Zelanda e Re 65-67


Radhitja përfundimtare e grupit C

1 SHBA 5-0
2 Turqia 3-2
3 Republika Dominikane 2-3
4 Zelanda e Re 2-3
5 Ukraina 2-3
6 Finlanda 1-4

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga