Të gjitha lajmet

GRUPI B

Greqia e fortë edhe për Argjentinën

Miguel Angel Morenatti/Associated Press

Greqia e fortë edhe për Argjentinën

5 September, 2014 @9:43

Greqia e përfundoi fazën grupore të Botërorit pa humbje. Ish kampionët europianë të 2005-tës e mposhtën Argjentinën me rezultat 71-79.

Më i miri në fitoren e grekëve ishte Nick Calathes me 18 pikë, derisa u dallua edhe Ioannis Bourousis që realizoi 16 pikë dhe 15 kërcime, kurse Luis Scola me 17 pikë ishte i vetmi tek argjentinasit që u mundua të bëjë diç më shumë.

Në duelin tjetër të këtij grupi, Kroacia shënoi fitore të lehtë ndaj Porto Rikos, e cila me këtë humbje e përfundoi aventurën në këtë Botëror, derisa në përballjen tjetër ndërmjet Senegalit dhe Filipineve, megjithëse këta të fundit shënuan fitore pas vazhdimeve, eliminimi nga Botërori ishte i pashmangshëm edhe për ta.Rezultatet

Senegali - Filipinet 79-81 (OT)
Kroacia - Porto Riko 103-82
Argjentina - Greqia 71-79


Radhitja përfundimtare e grupit B

1 Greqia 5-0
2 Kroacia 3-2
3 Argjentina 3-2
4 Senegali 2-3
5 Porto Riko 1-4
6 Filipinet 1-4

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga