Të gjitha lajmet

TRE KOLORËT

Franca eliminon Kroacinë

Franca eliminon Kroacinë

6 September, 2014 @20:40

Kroacia e përfundoi aventurën e saj në Kampionatin e sivjetëm Botëror që po mbahen në Spanjë.

Në çerekun e fundit Franca hyri me 12 pikë epërsi dhe kjo ishte më se e mjaftueshme për fitoren me rezultat 69-64.

Kroatëve nuk i mjaftoi as paraqitja fantastike e basketbollistit të Brooklyn Nets, Bojan Bogdanovic, i cili luajti me 27 pikë e 6 kërcime.

Tek françezët u dallua loja e Nicolas Batum që realizoi 14 pikë dhe Evan Fournier me një pikë më pak.

Franca në çerekfinale e pret fituesin e duelit Spanja - Senegali.

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 September, 2018 @22:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar para pak çastesh edhe një basketbollist të huaj për stinorin e…

MË TË MIRËT E BOTËRORIT

Pesëshja e Botërorit

15 September, 2014 @16:40

Kenneth Faried dhe Kyrie Irving janë dy basketbollistët nga kampionja e Botës, SHBA-ja, të cilët janë përfshirë në pesëshen më…

MAKINERIA AMERIKANE

American Beauty

fiba

14 September, 2014 @22:45

SHBA ka arritur të mbrojë titullin e Kampionit të Botës në basketboll duke e mposhtur lehtë Serbinë në finale me…

E BRONZTA

Franca, e treta

fiba

13 September, 2014 @20:40

Skuadra e Francës ka arritur që të mposht Lituaninë në ndeshjen e vlefshme për të përcaktuar fituesin e medaljes së…

EKSKLUZIVE

“Hesapi i shtëpisë nuk u përputh me atë të çarshisë”

fiba

12 September, 2014 @9:22

Gjithçka ishte përgatitur dhe projektuar (për të mos thënë “e kurdisur”) që nikoqiri i kampionatit botëror, Spanja, të ecte deri…

Të gjitha lajmet nga Spanja 2014