Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRE KOLORËT

Franca eliminon Kroacinë

Franca eliminon Kroacinë


6 September, 2014 @20:40

Kroacia e përfundoi aventurën e saj në Kampionatin e sivjetëm Botëror që po mbahen në Spanjë.

Në çerekun e fundit Franca hyri me 12 pikë epërsi dhe kjo ishte më se e mjaftueshme për fitoren me rezultat 69-64.

Kroatëve nuk i mjaftoi as paraqitja fantastike e basketbollistit të Brooklyn Nets, Bojan Bogdanovic, i cili luajti me 27 pikë e 6 kërcime.

Tek françezët u dallua loja e Nicolas Batum që realizoi 14 pikë dhe Evan Fournier me një pikë më pak.

Franca në çerekfinale e pret fituesin e duelit Spanja - Senegali.


 
Të gjitha lajmet nga Spanja 2014