Të gjitha lajmet

SPANJA 2014

Sllovenia e sigurtë

Getty Images

Sllovenia e sigurtë

7 September, 2014 @9:34

Sllovenia është një tjetër përfaqësuese e kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror që po mbahet në Spanjë. Sllovenët këtë e arritën pasi e mposhtën Republikën Dominikane me rezultat 61-71.

Zoran Dragic nga Sllovenia dhe James Feldeine nga Republika Dominikane ishin më të dalluarit në ndeshje duke shënuar nga 18 pikë secili.

Sllovenia në çerekfinale për kundërshtarë do ta ketë favoriten kryesore, SHBA-në, e cila e kishte mposhtur Meksikën me lehtësi.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga