Të gjitha lajmet

TOP 16

Serbia kalon lehtë Greqinë

Serbia kalon lehtë Greqinë

7 September, 2014 @21:00

Serbia, arriti të kaloj në çerekfinale me lehtësi, ku e deklasoi Greqinë me rezultat 90-72.

Me siguri edhe lojtarët e Greqisë, ishin të befasuar me forcën e Serbisë, të cilët me vështirësi kishin dalur nga grupi, derisa grekët nuk kishin pësuar asnjë humbje.

Por, djelmoshat e trajnerit Sasha Djordjevic, ishin më të koncentruarit në lojë, ku dhe arritën qëllimin e tyre ndaj grekëve.

Bogdan Bogdanovic, ishte më i miri i ndeshjes, i cili luajti me 21 pikë e 2 asistime, derisa u ndihmua edhe nga lojtari i Milwaukee Bucksit, Miroslav Raduljica, me 16 pikë, ndërsa në anën tjetër, Nick Calathes u dallua me 14 pikë, por ishin të pa mjaftueshëm për helenët.

Serbia në çerekfinale do të takohet me fituesin nga dueli Argjentina-Brazil.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga