Të gjitha lajmet

LITUANIA

Me vështirësi në çerekfinale

Me vështirësi në çerekfinale

7 September, 2014 @18:13

Kualifikimi i Lituanisë për në çerekfinale nuk kaloi lehtë sa që është pritur kundër Zelandës së Re.

Lituanezët janë djersitur deri në minutat e fundit, ku përpara e patën një Zelandë tepër luftarake, të cilët nuk u dorëzuan deri në fund, por përvoja e Lituanisë e bërë që të përfundoj ndeshja me rezultat 76-71 në favor të tyre.

Jonas Valanciunas ishte lojtari që shkëlqeu në çerekun e fundit të ndeshjes, pasi e mori përgjegjësinë mbi supe dhe realizoi 22 pikë e 13 kërcime, kurse në anën tjetër shkëlqimi i Corey Webster me 26 pikë, mbeti nën hije, ku nuk mjaftoi për t’i befasuar lituanezët.

Lituania në çerekfinale do të përballet me fituesin nga përballja ndërmjet Turqisë dhe Australisë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga