Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAQEDONI

Liria, tërhiqet nga garat

Nga miqësorja Peja-Liria në Karagaç/ BOROZANI/Arkiv/ Edrin Shkuliqi

Liria, tërhiqet nga garat


12 September, 2014 @20:01

Sportdashësit shqiptar në Maqedoni nuk do të kenë ekipin më atraktiv të tyre në gara të elitës së basketbollit maqedon më. 

Liria është tërhequr nga garat, pasi që Komuna e Çairit, nuk u ka dhënë përkrahjen e duhur, derisa Komunat tjera të Shkupit vazhdojnë me përkrahje ndaj ekipeve si: Aerodromi me MZT Shkupin; pastaj Qendra me Rabotnickin; Karposhi me Karposh Sokoli, ka njoftuar maqedonasja lajmpress.com

“Në pamundësi të gjen zgjidhje adekuate për sallë ku do kishte kushte optimale për stërvitje dhe ndeshje para publikut të vetë KB Liria sipas të gjitha gjasave do t’i pezullon aktivitetet e veta. Të zhgënjyer nga qëndrimi indolent i disa faktorëve që premtuan përkrahje dhe mbështetje, KB Liria nuk dëshiron t’i përsëriten situata nga sezoni i kaluar dhe më herët. Ambiciet e klubit i tejkalonin kushtet e sallave shkollore ose të ardhjes në situatë të kushtëzimeve të ndryshme (si sezonin e kaluar me sallën e Vardarit, mund të luani por pa publikë...)”, kanë deklaruar drejtues të Lirisë për portalin në fjalë. 

Liria ka qenë një ekip që shpeshherë nuk ka hezituar të zhvillojë miqësore me ekipe të ndryshme nga Kosova si Sigal Prishtina, Peja, Bashkimi, etj. Ata janë llogaritur si njëri ndër ekipet më serioze të elitës së basketbollit maqedon, duke i shkaktuar telashe shumë skuadrave tjera, derisa kanë qenë pjesëmarrës të rregullt të Play-Offit. 


BLACK MAMBA

Kobe në Gjermani

NBA

Kobe në Gjermani

12/09/14 @ 16:38

EKSKLUZIVE

“Hesapi i shtëpisë nuk u përputh me atë të çarshisë”

Spanja 2014/Analiza

“Hesapi i shtëpisë nuk u përputh me atë të çarshisë”

12/09/14 @ 09:22

BESA

Reagon Besa, kërkon kohë shtesë

FBK Superliga

Reagon Besa, kërkon kohë shtesë

11/09/14 @ 22:57

USA - LTU

Lituania, kafshatë e lehtë për SHBA-në

Spanja 2014

Lituania, kafshatë e lehtë për SHBA-në

11/09/14 @ 22:45

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera/Eurobasket/International

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

22/07/23 @ 19:56

MITROVICASIT NË GARA EVROPIANE

Trepça në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International

Trepça në FIBA Europe Cup

21/07/23 @ 11:52

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA

Kosova U-16 shpreson në fillim me fitore

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

Kosova U-16 shpreson në fillim me fitore

19/07/23 @ 11:12

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37

MEMEDI TE YLLI!

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

17/07/23 @ 23:19

FLET SELEKTORI

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

FBK Superliga/Përfaqësueset e tjera/International

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

17/07/23 @ 16:44

BILETAT PËR NDESHJE

Dalin në shitje biletat për Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Dalin në shitje biletat për Kosova-Zvicra

17/07/23 @ 16:16

MITROVICASI RIKTHEHET NË PRIZREN, POR NË EKIP TJETËR

Musab Mala - transfer i radhës te KB Prizreni

FBK Superliga/International/Transfere

Musab Mala - transfer i radhës te KB Prizreni

17/07/23 @ 13:51

MITROVICË

Kevin Bracy-Davis — lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Kevin Bracy-Davis — lojtar i ri i Trepçës

15/07/23 @ 12:54

TRAJNER I RI NË PRIZREN

Tuncay Bostanci, trajner i ri i KB Prizrenit

FBK Superliga/International/Transfere

Tuncay Bostanci, trajner i ri i KB Prizrenit

13/07/23 @ 11:53


 
Të gjitha lajmet nga International