Të gjitha lajmet

DURANTULA

Edhe Durant mungon në Botëror

REUTERS

Edhe Durant mungon në Botëror

8 August, 2014 @8:56

Kevin Durant, makina e koshave, nuk do të jetë pjesë e SHBA-ve në Kampionatin Botëror, Spanja 2014. 

Lodhja e tepërt fizike dhe mendore, ka bërë që ai të kërkojë falje nga vendi i tij për mospjesëmarrje në këtë garë, derisa ka thënë se nuk është në gjendje të jap maksimumin për kombëtaren. 

Me mosparaqitjen e Durantin në Botëror, lista e mungesave të SHBA-së në “Spanja 2014” ngritet në 5. 

Kevin Love, Blake Griffin, LaMarcus Aldrige dhe Kawhi Leonard, MVP i finaleve të vitit - kanë tërhequr veten nga ekipi me arsye të ndryshme. 

MJ

Michael Jordan akoma lider në NBA

29 August, 2019 @13:32

Legjenda e basketbollit botëror dhe atij amerikan në veçanti, Michael Jordan, është ende lider në NBA sa i përket shitjes…

LOS ANGELES LAKERS

Dwight Howard zyrtarisht te Lakersat

27 August, 2019 @14:36

Los Angeles Lakers ka zyrtarizuar qendrën Dwight Howard. Kjo do të jetë aventura e dytë e Howardit me skuadrën e…

SHELVIN MACK

Lojtari i Memphisit e Charlottit  te Milano

26 July, 2019 @15:35

Edhe një basketbollist me përvojë në NBA vjen në Euroligë. Pas Bayernit, tash edhe Milan ka zyrtarizuar lojtarin e radhës…

GREG MONROE

Bayern zyrtarizon qendrën me përvojë nga NBA

Foto: euroleague.net

25 July, 2019 @12:05

Skuadra e Bayernit ka zyrtarizuar përforcimin e radhës për edicionin 2019/20 të Euroligës. Greg Monroe ka nënshkruar kontratë një…

VETERANI SPANJOLL

Pau Gasol në Portland

REUTERS/Arkiv

25 July, 2019 @11:44

Ylli veteran i Spanjës, ka ndërruar ambient në NBA. Mediat spanjolle duke u bazuar në ato amerikane kanë bërë të…

Të gjitha lajmet nga NBA