Të gjitha lajmet

DURANTULA

Edhe Durant mungon në Botëror

REUTERS

Edhe Durant mungon në Botëror

8 August, 2014 @8:56

Kevin Durant, makina e koshave, nuk do të jetë pjesë e SHBA-ve në Kampionatin Botëror, Spanja 2014. 

Lodhja e tepërt fizike dhe mendore, ka bërë që ai të kërkojë falje nga vendi i tij për mospjesëmarrje në këtë garë, derisa ka thënë se nuk është në gjendje të jap maksimumin për kombëtaren. 

Me mosparaqitjen e Durantin në Botëror, lista e mungesave të SHBA-së në “Spanja 2014” ngritet në 5. 

Kevin Love, Blake Griffin, LaMarcus Aldrige dhe Kawhi Leonard, MVP i finaleve të vitit - kanë tërhequr veten nga ekipi me arsye të ndryshme. 

GRIZZLIES - SIXERS

Morant rikthehet, e katërta rresht për Memphis

FOTO / NBA

17 January, 2021 @9:26

Memphis Grizzlies e mposhti Phialdelphia 76ersin me rezultat të ngushtë 106-104. Ja Morant në këtë ndeshje u rikthye nga lëndimi…

NETS - MAGIC

Harden debuton me triple-double, Nets vazhdon me fitore

FOTO / NBA

17 January, 2021 @9:21

Skuadra e Brooklyn Nets, e regjistroi fitoren e tretë rresht, duke e mposhtur Orlando Magicun me rezultat 122-115. James Harden…

OKC - LAKERS

Skuadra e parë me 10 fitore, vazhdojnë pa humbje si mysafir

14 January, 2021 @10:17

Kampioni aktual i NBA-së, Los Angeles Lakers, me domimin total e mposhti edhe Oklahoma City Thunderin me rezultat 99-128. Lakers…

HORNETS - MAVS

Doncic me rekord, debuton Porzingis

FOTO / NBA

14 January, 2021 @10:01

Dallas Mavericks e ndali Charlotte Hortnetsin, duke e mposhtur me rezultat 93-104. Në këtë ndeshje ishte i pakapshëm ylli slloven,…

PISTONS - BUCKS

Antetokounmpo me triple-double, Bucks pa telashe

FOTO / NBA

14 January, 2021 @9:34

Milwaukee Bucks, me dominim total, e mposhti Detroit Pistonsin me rezultat 101-110. Super ylli Giannis Antetokounmpo, shkëlqeu me 22 pikë,…

Të gjitha lajmet nga NBA