Të gjitha lajmet

GRUPI B

Tangon e luan Kroacia

Tangon e luan Kroacia

31 August, 2014 @15:36

Pas fitores së mundimshme ndaj filipinezve, ku shkuan në vazhdime, Kroacia, arriti një fitore tepër të rëndësishme ndaj Argjentinës.

Kroatët ia nisën ndeshjes me një seri prej 7-0-ve, ku dhe e përfunduan çerekun e parë me rezultat 28-20.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, Argjentina me ndihmën e Luis Scolas dhe me mbrojtje të mirë, arriti ta ngushtojë diferencën, por Kroacia kishte një pamje krejt tjetër prej lojës së djeshme, të cilët dëshironin fitoren më shumë.

Stabiliteti i djelmoshave të Jasmin Repesa, funksionoi deri në fund, ku arritën ta mposhtin kundërshtarin me rezultat 90-85.

Më i miri tek Kroacia, ishte Krunoslav Simon, i cili shënoi 18 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Bojan Bogdanovic e Dario Saric me nga 16 pikë secili.

Në anën tjetër mundi 30 pikësh i Luis Scolës, nuk mjaftoi që ta regjistrojë Argjentina fitoren e dytë. 

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga