Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI A

Franca fiton me mungesa

Franca fiton me mungesa


31 August, 2014 @17:46

Dy skuadra të fuqishme të Europës, Franca e Sërbia, u përballën në qytetin e Granada-së, ku dhuruan emocione deri në sekondat e fundit të ndeshjes.

Gjatë tërë ndeshjes, nuk kishte ndonjë epërsi të madhe nga të dyja skuadrat, por deri në fund loja ishte e barabartë. E krejt në fund françezi Joffrey Lauvergne shënoi një herë nga dy gjuajtjet e lira për ta çuar rezultatin në 74-73, ku nuk kishte më kohë për Sërbinë për të kaluar në epërsi.

Lauvergne, ishte kosheshënuesi më i mirë tek Franca me 19 pikë, i cili u ndihmua edhe nga Antonie Diot me 15 pikë, në anën tjetër më i miri ishte Miroslav Raduljica me 21 pikë e 7 kërcime.

Franca është duke garuar pa superyjet si Tony Parker e Joakim Noah.

Kjo ishte fitorja e parë e Francës dhe humbja e parë e Sërbisë në Grupin A, pas dy ndeshjeve të zhvilluara.


 
Të gjitha lajmet nga Spanja 2014