Të gjitha lajmet

GRUPI A

Franca fiton me mungesa

Franca fiton me mungesa

31 August, 2014 @17:46

Dy skuadra të fuqishme të Europës, Franca e Sërbia, u përballën në qytetin e Granada-së, ku dhuruan emocione deri në sekondat e fundit të ndeshjes.

Gjatë tërë ndeshjes, nuk kishte ndonjë epërsi të madhe nga të dyja skuadrat, por deri në fund loja ishte e barabartë. E krejt në fund françezi Joffrey Lauvergne shënoi një herë nga dy gjuajtjet e lira për ta çuar rezultatin në 74-73, ku nuk kishte më kohë për Sërbinë për të kaluar në epërsi.

Lauvergne, ishte kosheshënuesi më i mirë tek Franca me 19 pikë, i cili u ndihmua edhe nga Antonie Diot me 15 pikë, në anën tjetër më i miri ishte Miroslav Raduljica me 21 pikë e 7 kërcime.

Franca është duke garuar pa superyjet si Tony Parker e Joakim Noah.

Kjo ishte fitorja e parë e Francës dhe humbja e parë e Sërbisë në Grupin A, pas dy ndeshjeve të zhvilluara.

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 September, 2018 @22:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar para pak çastesh edhe një basketbollist të huaj për stinorin e…

MË TË MIRËT E BOTËRORIT

Pesëshja e Botërorit

15 September, 2014 @16:40

Kenneth Faried dhe Kyrie Irving janë dy basketbollistët nga kampionja e Botës, SHBA-ja, të cilët janë përfshirë në pesëshen më…

MAKINERIA AMERIKANE

American Beauty

fiba

14 September, 2014 @22:45

SHBA ka arritur të mbrojë titullin e Kampionit të Botës në basketboll duke e mposhtur lehtë Serbinë në finale me…

E BRONZTA

Franca, e treta

fiba

13 September, 2014 @20:40

Skuadra e Francës ka arritur që të mposht Lituaninë në ndeshjen e vlefshme për të përcaktuar fituesin e medaljes së…

EKSKLUZIVE

“Hesapi i shtëpisë nuk u përputh me atë të çarshisë”

fiba

12 September, 2014 @9:22

Gjithçka ishte përgatitur dhe projektuar (për të mos thënë “e kurdisur”) që nikoqiri i kampionatit botëror, Spanja, të ecte deri…

Të gjitha lajmet nga Spanja 2014