Të gjitha lajmet

ARGJENTINA

Tango pa Ginobilin

REUTERS

Tango pa Ginobilin

14 August, 2014 @9:37

Në listën e lëndimeve që do të mungojnë në Kampionatin Botëror Spanja 2014, është shtuar edhe ylli i San Antonio Spurs, Manu Ginobili.

Ginobili vendosi të largohet nga kombëtarja, ngase ende është i lënduar dhe nuk dëshiron që ta rrezikojë këmbën.

Në rast se, do të merrja pjesë në kampionat, mund të ishte fundi im, nuk po mundem të kërcej, ngase po ndiejë dhimbje tek këmba, është e vështirë të them, por 98% nuk do të luaj më për Argjentinën,” është cituar të ketë thënë argjentinasti nga faqja zyrtare e Botërorit. 

Manu Ginobili, ishte njëri ndër lojtarët kyç të Argjentinës, i cili ka luajtur rol të rëndësishëm në fitoret e kombëtares.


Video

Manu Ginobili


PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga