Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARGJENTINA

Tango pa Ginobilin

REUTERS

Tango pa Ginobilin


14 August, 2014 @9:37

Në listën e lëndimeve që do të mungojnë në Kampionatin Botëror Spanja 2014, është shtuar edhe ylli i San Antonio Spurs, Manu Ginobili.

Ginobili vendosi të largohet nga kombëtarja, ngase ende është i lënduar dhe nuk dëshiron që ta rrezikojë këmbën.

Në rast se, do të merrja pjesë në kampionat, mund të ishte fundi im, nuk po mundem të kërcej, ngase po ndiejë dhimbje tek këmba, është e vështirë të them, por 98% nuk do të luaj më për Argjentinën,” është cituar të ketë thënë argjentinasti nga faqja zyrtare e Botërorit. 

Manu Ginobili, ishte njëri ndër lojtarët kyç të Argjentinës, i cili ka luajtur rol të rëndësishëm në fitoret e kombëtares.


Video

Manu Ginobili 
Të gjitha lajmet nga NBA