Të gjitha lajmet

GRUPI A

Brazili lider, mposht Serbinë

fiba

Brazili lider, mposht Serbinë

3 September, 2014 @22:09

Se Kariokat nuk janë të mirë vetëm në futboll, por edhe në basketboll, këtë edhe njëherë e kanë vërtetuar basketbollistët e këtij vendi latinoamerikan. 

Brazilianët kanë mposhtur Serbinë në duelin tejet interesant të Grupit A të Botërorit “Spanja 2014” duke dalë në vend të parë të grupit përkohësisht. 

Tiago Splitter ka qenë lojtari më efiçient te brazilianët. Ai ka shënuar 10 pikë, 7 kërcime dhe 6 asistime në fitoren e ekipit të tij me rezultat 83-71. 

Te serbët, më i dalluari ka qenë playmakeri, Milos Teodosic, që me 14 pikë e 5 asistime ka dhënë kontribut maksimal në ndeshjen për vendin e tij - por pashmangshëm serbët regjistruan disftën e dytë në Botëror. 

Brazili nga 4 ndeshjet e para ka bilanc prej 3 fitoreve dhe një humbjeje, derisa serbët kanë bilanc neutral 2-2. GRUPI A, Tabela aktuale:

1 Brazili 3-1
2 Spanja 3-0
3 Serbia 2-2
4 Franca 2-1
5 Irani 1-3
6 Egjipti 0-4

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga