Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJAKOVË

Vëllaznimi zyrtarizon turkun Oner

Vëllaznimi zyrtarizon turkun Oner


3 September, 2014 @15:54

Basketbollisti turk, Caner Oner, është përforcimi i radhës te ekipi i rikthyer në Superligë të basketbollit, Vëllaznimi. 

Ekipi gjakovar ka dhënë njoftimin zyrtar në faqen e saj në Facebook, derisa aloja 2 metra i gjatë pritet të testohet nga trajneri i ri i klubit, Jeton Nixha. 

Vëllaznimi është duke ndjekur një politikë interesante në mbledhjen e mjeteve financiare për klub dhe çdo ditë e më shumë po tregon seriozitet, që bind para stinorit të ri se do të mund të shkaktojë probleme për ekipet tjera të Superligës. 

Oner është 25 vjeçar dhe ka luajtur për ekipe të njohura turke si Darussafaka, Istanbulspor, Antalya, Trabzonspor, etj. FAKT:

Caner Oner është basketbollisti i dytë turk që do të luaj në Superligë, pas Ersan Ozsevenit, që kishte luajtur dy stinorë më parë për RTV 21.

PEJË

Besa nis me përforcime

FBK Superliga/Transfere

Besa nis me përforcime

03/09/14 @ 15:37

JORDAN HULLS

Jordan Hulls i Prishtinës

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Jordan Hulls i Prishtinës

03/09/14 @ 09:24

KULLA SHQIPE

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

FBK Superliga/Transfere

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

02/09/14 @ 21:14

MITROVICË

Minatori, gati për fund tetor

FBK Superliga

Minatori, gati për fund tetor

02/09/14 @ 17:46

BOTËRORI 2027

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

07/08/23 @ 14:02

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga