Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JORDAN HULLS

Jordan Hulls i Prishtinës

Jordan Hulls i Prishtinës


3 September, 2014 @9:24

Organizatori amerikan i lojës, Jordan Hulls, është përforcimi i fundit i kampionit të Kosovës, Sigal Prishtina. 

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e këtij ekipi në rrjetin social Facebook, derisa ai ka bërë karrierë në NCAA, duke luajtur për ekipin Indiana Hoosiers. 

Hulls, 24 vjeçar, së fundi ka luajtur për ekipin polak, Energa Czami. Ai ka pasur mesatare prej 21.9 minutash lojë në këtë ekip, derisa 9.1 pikë, 2.9 asistime dhe 2.6 kërcime - për ndeshje, kanë qenë mesataret tjera të lojtarit që pritet të bart lojën prishtinase stinorin që vjen. 

Hulls është i huaji i radhës për Prishtinën, pas Aurimas Kiezas, Aaron McGhee dhe Edin Bavcic


Video

Jordan Hulls në akcionKULLA SHQIPE

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

FBK Superliga/Transfere

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

02/09/14 @ 21:14

MITROVICË

Minatori, gati për fund tetor

FBK Superliga

Minatori, gati për fund tetor

02/09/14 @ 17:46

ZGJATET PRISHTINA

Gjiganti boshnjak te Sigal Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Gjiganti boshnjak te Sigal Prishtina

01/09/14 @ 19:58

BASHKIMI

Amerikani McCroskey te Bashkimi

FBK Superliga

Amerikani McCroskey te Bashkimi

01/09/14 @ 17:57

BOTËRORI 2027

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

07/08/23 @ 14:02

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga