Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJË

Besa nis me përforcime

showcase-basketball

Besa nis me përforcime


3 September, 2014 @15:37

Ervin Radoncic është basketbollisti i parë, përforcim i Besës për stinorin e ri të Superligës. 

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi pejan në faqen zyrtare të klubit, duke njoftuar opinionin se Radoncic do të nënshkruaj konrtatë 2 vjeçare me Besën. 

Më tej aty thuhet se Radoncic ka luajtur më parë për ekipet maqedone të Kumanovës dhe MZT-së së Shkupit, derisa ai është lojtar që mund të mbulojë dy pozita, 1 dhe 2. 

Paralajmërohen përforcime tjera

 

Klubi pejan nuk ka harruar të përmend se ky është përforcimi i parë dhe ka paralajmëruar edhe katër amerikanë tjerë që do të arrijnë në Pejë për stinorin e ri që nis në fund të muajit shtator. 

Besa është ekip që përfundoi stinorin e kaluar në vend të gjashtë të Superligës, kjo në stinorin debutues të tyre, derisa gjithashtu arritën sukses të jashtëzakonshëm duke eliminuar Trepçën dhe duke u kualifikuar në Final Four të Kupës së Kosovës. 


JORDAN HULLS

Jordan Hulls i Prishtinës

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Jordan Hulls i Prishtinës

03/09/14 @ 09:24

KULLA SHQIPE

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

FBK Superliga/Transfere

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

02/09/14 @ 21:14

MITROVICË

Minatori, gati për fund tetor

FBK Superliga

Minatori, gati për fund tetor

02/09/14 @ 17:46

ZGJATET PRISHTINA

Gjiganti boshnjak te Sigal Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Gjiganti boshnjak te Sigal Prishtina

01/09/14 @ 19:58

BOTËRORI 2027

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

07/08/23 @ 14:02

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga