Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI

Marojevic dhe Dixon në Bashkim

Marojevic dhe Dixon në Bashkim


3 September, 2014 @20:37

Skuadra e Bashkimit dita ditës po kompletohet. Ekipit prizrenas i janë bashkuar basketbollisti amerikan, Spencer Dixon dhe ai malazias, Dragomir Marojevic.

Amerikani Dixon luan në pozitën e organizatorit dhe vjen nga skuadra rumune, Dinamo Bukuresht, në të cilën ka pasur mesatare prej 18.2 pikëve, 3.8 kërcimeve dhe 1.9 asistimeve, ndërsa qendra 207 centimetërshe Marojevic së fundi ka qenë pjesë e ekipit Centar BP nga Mali i Zi, derisa më parë ka luajtur edhe për skuadra nga rajoni si Borac, Metalac, Ulcinj, Rilski dhe Balkan.

Marojevic në 10 ndeshje të zhvilluara me Centarin gjatë stinorit të fundit, ka realizuar 13.5 pikë, 7.6 kërcime dhe 1.3 asistime mesatarisht për ndeshje.

Marojevic ka arritur sot në Prizren dhe nesër pritet të dalë në stërvitjen e parë me portokallezinjtë, derisa Dixon së bashku me Hysenagollin do të arrijnë nesër në këtë qytet.


Video

Spencer Dixon


Dragomir MarojevicGJAKOVË

Vëllaznimi zyrtarizon turkun Oner

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon turkun Oner

03/09/14 @ 15:54

PEJË

Besa nis me përforcime

FBK Superliga/Transfere

Besa nis me përforcime

03/09/14 @ 15:37

JORDAN HULLS

Jordan Hulls i Prishtinës

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Jordan Hulls i Prishtinës

03/09/14 @ 09:24

KULLA SHQIPE

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

FBK Superliga/Transfere

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

02/09/14 @ 21:14

BOTËRORI 2027

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

07/08/23 @ 14:02

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga