Tabelat dhe Rezultatet

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19 September, 2019 @12:38

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e…

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

International/Kina 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15/09/19 @ 19:22

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

Kina 2019

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

15/09/19 @ 11:54

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

Kina 2019

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

13/09/19 @ 16:15

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

Kina 2019

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13/09/19 @ 12:35

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

Kina 2019

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12/09/19 @ 23:09

SERBIA - SHBA

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

Kina 2019

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

12/09/19 @ 15:33

AUSTRALIA - ÇEKIA

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

Kina 2019

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

11/09/19 @ 16:42

SHBA - FRANCA

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

Kina 2019

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

11/09/19 @ 15:07

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

Kina 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

10/09/19 @ 16:53

KINA 2019

Argjentina bën “tango” me Serbinë

Kina 2019

Argjentina bën “tango” me Serbinë

10/09/19 @ 15:06

KINA 2019

Çekia mposhtet por kualifikohet

Kina 2019

Çekia mposhtet por kualifikohet

09/09/19 @ 13:58

KINA 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

Kina 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

08/09/19 @ 16:45

KINA 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

International/Kina 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

07/09/19 @ 13:14

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

International/Kina 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

06/09/19 @ 16:33

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

International/Kina 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

06/09/19 @ 13:09

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Kina 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

05/09/19 @ 20:32

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

Kina 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

04/09/19 @ 17:29

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

Kina 2019

Italia mposhtet, por kualifikohet

04/09/19 @ 16:30

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

International/Kina 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

04/09/19 @ 13:53

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

International/Kina 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

03/09/19 @ 19:43

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

Kina 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

03/09/19 @ 17:03

GRUPI F: ZELANDA E RE - BRAZILI

Barbosa çon Brazilin në fitore

Kina 2019

Barbosa çon Brazilin në fitore

01/09/19 @ 13:35

GRUPI H: KANADA - AUSTRALIA

“Kengurët” fillojnë me fitore

Kina 2019

“Kengurët” fillojnë me fitore

01/09/19 @ 13:20

GRUPI D: FILIPINET - ITALIA

Datome me 100%, Italia starton me fitore

Kina 2019

Datome me 100%, Italia starton me fitore

31/08/19 @ 18:36

GRUPI C: IRANI - PORTO RIKO

Mojica sjellë fitoren e Porto Rikos

Kina 2019

Mojica sjellë fitoren e Porto Rikos

31/08/19 @ 17:00

GRUPI B: RUSIA - NIGERIA

Rusia me vështirësi mposhtë Nigerinë

Kina 2019

Rusia me vështirësi mposhtë Nigerinë

31/08/19 @ 15:42

GRUPI A: POLONIA - VENEZUELA

Polonia nuk gabon kundër Venecuelës

Kina 2019

Polonia nuk gabon kundër Venecuelës

31/08/19 @ 11:57

GRUPI D: ANGOLA - SERBIA

Botërori fillon pa befasi

Kina 2019

Botërori fillon pa befasi

31/08/19 @ 11:13

KAMPIONI I FUNDIT I BOTËS

SHBA publikon listën për Botëror, mungon Kuzma

Kina 2019

SHBA publikon listën për Botëror, mungon Kuzma

25/08/19 @ 02:08

SPANJA

Lista e Spanjës, mungojnë Diop e Fernandez

Kina 2019

Lista e Spanjës, mungojnë Diop e Fernandez

22/08/19 @ 12:47

FTESAT E SPANJËS

Me 4 lojtarë nga NBA, Spanja publikon listën preliminare për Botëror

International/Kina 2019

Me 4 lojtarë nga NBA, Spanja publikon listën preliminare për Botëror

09/07/19 @ 12:21

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

FBK Superliga/International/Kina 2019

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12/11/18 @ 16:47

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Kina 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

17/09/18 @ 14:13

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International/Kina 2019/Transfere

Një boshnjak në krye të Kosovës

14/08/18 @ 11:12

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

Përfaqësuesja/Eurobasket/Kina 2019

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

02/07/18 @ 13:52

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

International/Kina 2019

Lituania e para, pa humbje

01/07/18 @ 22:28

KOSOVA - POLONIA

E mbyllim me të gjitha humbje

Përfaqësuesja/Kina 2019

E mbyllim me të gjitha humbje

01/07/18 @ 22:11

5-SHET

5-shet startuese: Kosova - Polonia

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Kina 2019

5-shet startuese: Kosova - Polonia

01/07/18 @ 20:32

NJOFTIMI PËR LOJËN E RADHËS

Nesër, biletat falas ndaj Polonisë

Përfaqësuesja/Kina 2019

Nesër, biletat falas ndaj Polonisë

30/06/18 @ 16:06

KOSOVA-HUNGARIA

Mbetemi pa fitore

Përfaqësuesja/Kina 2019

Mbetemi pa fitore

28/06/18 @ 22:06