Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA - POLONIA

E mbyllim me të gjitha humbje

Foto: fiba.basketball

E mbyllim me të gjitha humbje


1 July, 2018 @22:11

Gjashtë ndeshje dhe gjashtë humbje është bilanci i Kosovës në kualifikime për Botërorin Kina 2019 - dhe natyrisht ekipi ynë eliminohet nga garat e mëtëtujeshme kualifikuese.

Rivali i sontëm, Polonia, me përvojë të madhe ka qenë më i mirë sesa Kosova përgjatë gjithë ndeshjes [70-103, rezultati përfundimtar], hiç çerekun e tretë kur Kosova i bëri ballë dhe e fitoi këtë pjesë të lojës 25-23.

Erjon Kastrati

Te Kosova, dyshja Erjon Kastrati dhe Dardan Berisha, përsëri kanë qenë më të dalluarit. Kastrati ka përfunduar ndeshjen me 21 pikë të shënuara dhe 5 asistime, ndërsa Dardani me 17 pikë, 6 asistime, 4 kërcime dhe 4 topa të rrëmbyer.

TABELA dhe NDESHJET

Nga të rinjtë, rast kanë pasur sonte të tregojnë veten Valon Bunjaku, Muhamedali Janjeva e Rinor Peci. Nga këta vetëm Bunjaku u regjistrua në koshashënues, duke shënuar 5 pikë, kurse Dardan Kapiti që llogaritet shpresë e madhe e Kosovës për të ardhmen, kreu ndeshjen me 4 pikë, 7 kërcime në 30 minuta lojë sa i dha Brad Greenberg hapësirë.

Kosovo vs Poland

Polonia, e cila siguroi kualifikimin e mëtutjeshëm, lojtar më efikas sonte e ka pasur Karol Gruszeckin me 21 pikë, ndërsa përveç tij edhe 3 lojtarë tjerë kanë shënuar pikë dyshifrore, prej të cilëve Maciej Lampe shënoi më së shumti, 17 pikë por edhe 10 kërcime.


5-SHET

5-shet startuese: Kosova - Polonia

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Kina 2019

5-shet startuese: Kosova - Polonia

01/07/18 @ 20:32

QENDRA

Mavericks forcohet me qendrën nga Clippersi

NBA/Transfere

Mavericks forcohet me qendrën nga Clippersi

01/07/18 @ 11:25

NGA HOUSTON

Trevor Ariza te Phoenix Suns

NBA/Transfere

Trevor Ariza te Phoenix Suns

01/07/18 @ 11:21

RUDY GAY

Gay vazhdon kontratën me Spurs

NBA/Transfere

Gay vazhdon kontratën me Spurs

01/07/18 @ 11:18

PG13

Paul George mbetet në OKC

NBA/Transfere

Paul George mbetet në OKC

01/07/18 @ 11:15

THE FUTURE OF KING

LeBron fluturon në LA

NBA/Transfere

LeBron fluturon në LA

01/07/18 @ 09:37

CHRIS PAUL

Vazhdon për të kryer punën e mbetur

NBA/Transfere

Vazhdon për të kryer punën e mbetur

01/07/18 @ 09:24

KEVIN DURANT

Edhe 2 vjet

NBA/Transfere

Edhe 2 vjet

01/07/18 @ 09:22

FEDERATA E BASKETBOLLIT

Nesër nis kampi nacional

FBK Liga e Parë/Përfaqësuesja

Nesër nis kampi nacional

01/07/18 @ 09:00

NJOFTIMI PËR LOJËN E RADHËS

Nesër, biletat falas ndaj Polonisë

Përfaqësuesja/Kina 2019

Nesër, biletat falas ndaj Polonisë

30/06/18 @ 16:06

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

13/07/21 @ 20:13

KOSOVA U20 (F)

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

Përfaqësuesja

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

13/07/21 @ 14:27

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

KOSOVA U20 (F)

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

11/07/21 @ 17:53

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

07/07/21 @ 17:42

KOSOVA U20

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

Përfaqësuesja

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

07/07/21 @ 17:31

KOSOVA (F)

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

Përfaqësuesja

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

07/07/21 @ 17:14

KOSOVA (F)

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

Përfaqësuesja

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

06/07/21 @ 16:28

KOSOVA (F)

Pjesëmarrja historike e Kosovës

Përfaqësuesja

Pjesëmarrja historike e Kosovës

06/07/21 @ 13:54


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja