Të gjitha lajmet

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

FOTO / fiba.com

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

10 September, 2019 @16:53

Spanja e mposhti Poloninë me rezultat 90-78 dhe u bë gjysmëfinalistja e dytë pas Argjentinës në Kampionatin Botëror Kina 2019.

Polonia nuk ishte arrë e fortë për Spanjën, që deri në çerekfinale erdhi pa humbje dhe kështu vazhdoi edhe tash.

Forma e mirë e Ricky Rubios vazhdoi edhe në këtë ndeshje. Ai luajti me 19 pikë e 9 asistime, kurse u ndihmua edhe nga Willy Hernangomez me 18 pikë të tjera.

Te polakët më i dalluari ishte A.J Slaughter me 19 pikë.

Spanja në gjysmëfinale do të përballet me fituesin nga dueli Australia - Çekia.

KINA 2019

Argjentina bën “tango” me Serbinë

FOTO / fiba.com

10 September, 2019 @15:06

Skuadra e Argjentinës, duke e mposhtur Serbinë me rezultat 97-87, u kualifikua në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror Kina 2019. Argjentina…

KINA 2019

Çekia mposhtet por kualifikohet

FOTO / fiba.com

9 September, 2019 @13:58

Greqia ka mposhtur Çekinë me rezultat 84-77, por është eliminuar pasi që për të u kualifikuar i është nevojitur fitorja…

KINA 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

FOTO / fiba.com

8 September, 2019 @16:45

Përfaqësuesja e Spanjës, e mposhti Serbinë bindshëm me rezultat 81-69 në kuadër të Kampionatit Botëror Kina 2019. Në krijimin e…

KINA 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

7 September, 2019 @13:14

Australia pa befasi por me vështirësi e ka mposhtur Republikën Domenikane me rezultat 82-76, duke vazhduar formën perfekte me 4…

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

Foto: fiba.basketball

6 September, 2019 @16:33

Në derbin e ditës së sotme, Spanja ka mposhtur Italinë  me rezultat 67-60, duke e eliminuar nga Kampionati Botëror.…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019