Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

FOTO / fiba.com

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja


10 September, 2019 @16:53

Spanja e mposhti Poloninë me rezultat 90-78 dhe u bë gjysmëfinalistja e dytë pas Argjentinës në Kampionatin Botëror Kina 2019.

Polonia nuk ishte arrë e fortë për Spanjën, që deri në çerekfinale erdhi pa humbje dhe kështu vazhdoi edhe tash.

Forma e mirë e Ricky Rubios vazhdoi edhe në këtë ndeshje. Ai luajti me 19 pikë e 9 asistime, kurse u ndihmua edhe nga Willy Hernangomez me 18 pikë të tjera.

Te polakët më i dalluari ishte A.J Slaughter me 19 pikë.

Spanja në gjysmëfinale do të përballet me fituesin nga dueli Australia - Çekia.


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019