Të gjitha lajmet

KINA 2019

Argjentina bën “tango” me Serbinë

FOTO / fiba.com

Argjentina bën “tango” me Serbinë

10 September, 2019 @15:06

Skuadra e Argjentinës, duke e mposhtur Serbinë me rezultat 97-87, u kualifikua në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror Kina 2019.

Argjentina në shumicën e kohës nuk e lëshoi epërsinë dhe me ndihmën e Luis Scolas dhe Facundo Campazzos, arriti të kualifikohet tutje.

Scola 39 vjeçar ishte koshashënuesi më i mirë te Argjentina me 20 pikë, kurse Campazzo shkëlqeu me 18 pikë, 12 asistime e 6 kërcime.

Te Serbia më i dalluari ishte Bogdan Bogdanovic me 21 pikë.

Argjentina në gjysmëfinale do të përballet me fituesin nga dueli SHBA - Franca.

KINA 2019

Çekia mposhtet por kualifikohet

FOTO / fiba.com

9 September, 2019 @13:58

Greqia ka mposhtur Çekinë me rezultat 84-77, por është eliminuar pasi që për të u kualifikuar i është nevojitur fitorja…

KINA 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

FOTO / fiba.com

8 September, 2019 @16:45

Përfaqësuesja e Spanjës, e mposhti Serbinë bindshëm me rezultat 81-69 në kuadër të Kampionatit Botëror Kina 2019. Në krijimin e…

KINA 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

7 September, 2019 @13:14

Australia pa befasi por me vështirësi e ka mposhtur Republikën Domenikane me rezultat 82-76, duke vazhduar formën perfekte me 4…

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

Foto: fiba.basketball

6 September, 2019 @16:33

Në derbin e ditës së sotme, Spanja ka mposhtur Italinë  me rezultat 67-60, duke e eliminuar nga Kampionati Botëror.…

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

6 September, 2019 @13:09

Sot ka filluar raundi i dytë në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë. Polonia vazhdon formën përfekte duke…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019