Të gjitha lajmet

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

FOTO / fiba.com

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

15 September, 2019 @11:54

Tre-kolorët në vendin e tretë.

Franca duke e mposhtur Australinë me rezultat 67-59, arriti medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror Kina 2019.

a

Françezët, deri në çerekun e katërt ishin në disantazh, por topat e humbur nga kengurët e Australisë, i kushtuan atyre me humbje.

Nando De Colo ishte më i miri te Franca me 19 pikë e 3 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Evan Fournier me 16 pikë të tjera. Këta dy lojtarë ishin të vetmit me pikë dyshifrore te Franca

Te Australia u dalluan Joe Ingles me 17 pikë dhe Patty Mills me 15 pikë.

Kjo është medalja e bronztë e dytë në histori të Francës në kampionate botërore, kurse Australia për herë të parë në historinë e tyre e arriten vendin e katërt në një botëror.

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19 September, 2019 @12:38

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e…

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15 September, 2019 @19:22

Një finale që kaloi dukshëm me më pak emocione se që pritej, u mbyll me fitoren e Spanjës, përfaqësuese e…

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

FOTO / fiba.com

13 September, 2019 @16:15

Me veteranin 39 vjeçar, Luis Scola, Argjentina e mposhti Francën me rezultat 80-66 dhe u kualifikua në finale të Kampionatit…

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

FOTO / fiba.com

13 September, 2019 @12:35

Ishin pranë humbjes, por pas 2 vazhdimeve, Spanja arriti ta mposhtë Australinë me rezultat 95-88 dhe kështu u kualifikua në…

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12 September, 2019 @23:09

Po i afrohemi dalëngadale fundit të Kampionatit Botëror Kina 2019. Nëser do të luhen dy gjysmëfinalet, ku do të kuptohen…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019