Të gjitha lajmet

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

FOTO / fiba.com

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13 September, 2019 @12:35

Ishin pranë humbjes, por pas 2 vazhdimeve, Spanja arriti ta mposhtë Australinë me rezultat 95-88 dhe kështu u kualifikua në finale të Kampionatit Botëror Kina 2019.

Australia për herë të parë në histori të tyre arritën gjysmëfinalen, kurse nuk kishin përvojë të mjaftueshme ta menaxhonin rezultatin kundër një Spanje që luan shpesh në këto nivele.

a

Marc Gasol shkëlqeu me 33 pikë e 6 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Ricky Rubio me 19 pikë, 12 asistime e 7 kërcime.

Te Australia më i miri ishte Patty Mills me 32 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

Spanja në finale do të takohet me fituesin nga dueli Argjentina - Franca, kurse Australia do të luaj me humbësin nga ky duel për vendet 3 dhe 4.

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19 September, 2019 @12:38

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e…

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15 September, 2019 @19:22

Një finale që kaloi dukshëm me më pak emocione se që pritej, u mbyll me fitoren e Spanjës, përfaqësuese e…

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

FOTO / fiba.com

15 September, 2019 @11:54

Tre-kolorët në vendin e tretë. Franca duke e mposhtur Australinë me rezultat 67-59, arriti medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror…

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

FOTO / fiba.com

13 September, 2019 @16:15

Me veteranin 39 vjeçar, Luis Scola, Argjentina e mposhti Francën me rezultat 80-66 dhe u kualifikua në finale të Kampionatit…

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12 September, 2019 @23:09

Po i afrohemi dalëngadale fundit të Kampionatit Botëror Kina 2019. Nëser do të luhen dy gjysmëfinalet, ku do të kuptohen…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019