REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19 September, 2019 @12:38

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e…

Lexo më shumë  →


KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15 September, 2019 @19:22

Një finale që kaloi dukshëm me më pak emocione se që pritej, u mbyll me fitoren e Spanjës, përfaqësuese e…

Lexo më shumë  →

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

FOTO / fiba.com

15 September, 2019 @11:54

Tre-kolorët në vendin e tretë. Franca duke e mposhtur Australinë me rezultat 67-59, arriti medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror…

Lexo më shumë  →

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

FOTO / fiba.com

13 September, 2019 @16:15

Me veteranin 39 vjeçar, Luis Scola, Argjentina e mposhti Francën me rezultat 80-66 dhe u kualifikua në finale të Kampionatit…

Lexo më shumë  →

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

FOTO / fiba.com

13 September, 2019 @12:35

Ishin pranë humbjes, por pas 2 vazhdimeve, Spanja arriti ta mposhtë Australinë me rezultat 95-88 dhe kështu u kualifikua në…

Lexo më shumë  →

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12 September, 2019 @23:09

Po i afrohemi dalëngadale fundit të Kampionatit Botëror Kina 2019. Nëser do të luhen dy gjysmëfinalet, ku do të kuptohen…

Lexo më shumë  →

SERBIA - SHBA

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

FOTO / fiba.com

12 September, 2019 @15:33

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas disfatës ndaj Francës dje, sot pësuan edhe nga Serbia me rezultat 94-89. Serbia e…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIA - ÇEKIA

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

FOTO / fiba.com

11 September, 2019 @16:42

Australia duke e mposhtur Çekinë me rezultat 82-70, për herë të parë u kualifikua në gjysmëfinale të një kampionati botëror. …

Lexo më shumë  →

SHBA - FRANCA

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

FOTO / fiba.com

11 September, 2019 @15:07

Për herë të parë në histori, SHBA nuk kualifikohet në gjysmëfinale të një kampionati botëror. Franca me një ndeshje fenomenale…

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

FOTO / fiba.com

10 September, 2019 @16:53

Spanja e mposhti Poloninë me rezultat 90-78 dhe u bë gjysmëfinalistja e dytë pas Argjentinës në Kampionatin Botëror Kina 2019. …

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Argjentina bën “tango” me Serbinë

FOTO / fiba.com

10 September, 2019 @15:06

Skuadra e Argjentinës, duke e mposhtur Serbinë me rezultat 97-87, u kualifikua në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror Kina 2019. Argjentina…

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Çekia mposhtet por kualifikohet

FOTO / fiba.com

9 September, 2019 @13:58

Greqia ka mposhtur Çekinë me rezultat 84-77, por është eliminuar pasi që për të u kualifikuar i është nevojitur fitorja…

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

FOTO / fiba.com

8 September, 2019 @16:45

Përfaqësuesja e Spanjës, e mposhti Serbinë bindshëm me rezultat 81-69 në kuadër të Kampionatit Botëror Kina 2019. Në krijimin e…

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

7 September, 2019 @13:14

Australia pa befasi por me vështirësi e ka mposhtur Republikën Domenikane me rezultat 82-76, duke vazhduar formën perfekte me 4…

Lexo më shumë  →

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

Foto: fiba.basketball

6 September, 2019 @16:33

Në derbin e ditës së sotme, Spanja ka mposhtur Italinë  me rezultat 67-60, duke e eliminuar nga Kampionati Botëror.…

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

6 September, 2019 @13:09

Sot ka filluar raundi i dytë në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë. Polonia vazhdon formën përfekte duke…

Lexo më shumë  →

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Foto: fiba.basketball

5 September, 2019 @20:32

Në kryendeshjen e ditës së gjashtë në Botërorin Kina 2019, Australia ka mposhtur Lituaninë me rezultat 87-82, duke u kualifikuar…

Lexo më shumë  →

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

FOTO/ fiba.com

4 September, 2019 @17:29

Janë kompletuar fituesit e grupeve A,B dhe C në raundin e parë në Botërorin Kina 2019. Venezuela - Kina Lexo më shumë  →

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

FOTO / fiba.com

4 September, 2019 @16:30

Edhe pse pësuan humbje nga Serbia me rezultat 92-77, Italia u kualifikua së bashku me Serbinë në raundin e dytë…

Lexo më shumë  →

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

Foto: fiba.basketball

4 September, 2019 @13:53

Vazhdon drama në Botërorin që po zhvillohet në Kinë. Porto-Riko - Tunisi Porto-Rikoja shënoi fitore në fund të ndeshjes…

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

3 September, 2019 @19:43

Kampioni aktual botëror, SHBA-të, pas vazhdimeve kanë mposhtur Turqinë me rezultat 93-92. Turqët kishin mundësi mjaft të mirë që…

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

3 September, 2019 @17:03

Gjermania pëson humbje edhe në ndeshjen e dytë, kësaj radhe nga Republika Domenikane me rezultat 70-68.