Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë


6 September, 2019 @13:09

Sot ka filluar raundi i dytë në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë.

Polonia vazhdon formën përfekte duke fituar edhe ndeshjen e parë në raundin e dytë në grupin I, duke e mposhtur Rusinë me rezultat 79-74.

Basketbollisti më efikas për polakët në këtë ndeshje ishte Mateusz Ponitka me 14 pikë dhe 9 kërcime, derisa më efektivi tek rusët ishte Andrey Vorontsevich, i cili luajti me double-double prej 11 pikëve dhe 10 kërcimeve.

Në ndeshjen tjetër të paraditës, Serbia me lehtësi fitoj ndaj Porto-Rikos me rezultat 90-47.

Aloja Nemanja Bjelica ishte lojtari më efikas tek serbët me 18 pikë, ndërsa për Puerto Ricon lojtari më i mirë ishte David Huertas me 11 pikë.

 


KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

International/Kina 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

06/09/19 @ 13:09

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Kina 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

05/09/19 @ 20:32

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

05/09/19 @ 16:18

SUPERKUPA

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

FBK Superliga

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

05/09/19 @ 15:38

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

FBK Superliga/Transfere

Brandon Scott mbetet në Superligë

05/09/19 @ 13:53

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

Kina 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

04/09/19 @ 17:29

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

Kina 2019

Italia mposhtet, por kualifikohet

04/09/19 @ 16:30

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

04/09/19 @ 14:17

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

International/Kina 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

04/09/19 @ 13:53

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

FBK Superliga/International/Intervista

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

04/09/19 @ 11:06

SENIORET PARA DUELEVE

Orari i ndeshjeve dhe rrugëtimi drejt finales

Përfaqësuesja/International

Orari i ndeshjeve dhe rrugëtimi drejt finales

19/07/21 @ 09:14

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13


 
Të gjitha lajmet nga International