Të gjitha lajmet

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

4 September, 2019 @14:17

Pas një vere të qetë, skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës ka dalë sot me një njoftim në Facebook, ku ka pyetur qytetin nëse është gati apo jo!

“Gjakovë a jeni gati, apo jo,” ka shkruar fillimi i njoftimit të Vëllaznimit, që ka bërë të ditur se në stinorin e ri do të ketë përforcime në skuadër dhe ka ftuar tifozët që të vinë në numër sa më të madh, pasi që tashmë për 5 vitet e fundit klubi ka hyrjen falas për adhurues të basketbollit në qytet.

Vëllaznimi në stinorin e kaluar ka qenë shumë afër të arrijë në Superligë, por humbi në finale të playoffit të Ligës së Parë nga Feronikeli. Më pas, luajti edhe ndeshjet e PlayOutit ndaj Lipjanit, ku gjithashtu s’arriti inkuadrimin në elitë.

Gjithsesi, deri në nisje të stinorit mund të ndodh gjithçka, dhe nëse ndonjëri prej ekipeve të Superligës nuk arrin të konsolidohet, gjakovarët me një wildcard mund të kyqen në elitë!

NEW BASKET

Rexha e Sahiti vazhdojnë me New Basketin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 August, 2019 @16:35

Anëtari më i ri i Ligës së Parë në basketboll, New Basket, arriti marrëveshje me dy lojtarët që ishin pjesë…

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

EKSKLUZIVE

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

16 August, 2019 @15:02

Një basketbollist i ri nga Prizreni ka fituar mundësinë që të provohet te njëri ndër ekipet më të mëdha turke…

STREETBALL 2019

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

Foto: StreetballKosova/fb

22 July, 2019 @11:34

Pas tre ditëve radhazi në tre qytete të para të listuara nga organizatori, tashmë dihen tre ekipet që do të…

KOSOVA U20

Karabegu cakton 12-shen, nisen për Portugali

Foto: FBK

10 July, 2019 @22:48

Basketbollistët e reprezentacionit të Kosovës U20 kanë marrë rrugë për Portugali sot, ku do të jenë pjesë e Kampionatit Evropian…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë