Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?


4 September, 2019 @14:17

Pas një vere të qetë, skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës ka dalë sot me një njoftim në Facebook, ku ka pyetur qytetin nëse është gati apo jo!

“Gjakovë a jeni gati, apo jo,” ka shkruar fillimi i njoftimit të Vëllaznimit, që ka bërë të ditur se në stinorin e ri do të ketë përforcime në skuadër dhe ka ftuar tifozët që të vinë në numër sa më të madh, pasi që tashmë për 5 vitet e fundit klubi ka hyrjen falas për adhurues të basketbollit në qytet.

Vëllaznimi në stinorin e kaluar ka qenë shumë afër të arrijë në Superligë, por humbi në finale të playoffit të Ligës së Parë nga Feronikeli. Më pas, luajti edhe ndeshjet e PlayOutit ndaj Lipjanit, ku gjithashtu s’arriti inkuadrimin në elitë.

Gjithsesi, deri në nisje të stinorit mund të ndodh gjithçka, dhe nëse ndonjëri prej ekipeve të Superligës nuk arrin të konsolidohet, gjakovarët me një wildcard mund të kyqen në elitë!


DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

International/Kina 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

04/09/19 @ 13:53

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

FBK Superliga/International/Intervista

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

04/09/19 @ 11:06

PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

FBK Liga e Femrave

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

03/09/19 @ 19:57

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

International/Kina 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

03/09/19 @ 19:43

SHQIPËRI

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

Balkan League/International

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

03/09/19 @ 19:36

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

FBK Superliga

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

03/09/19 @ 19:28

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

FBK Superliga

Dardani mbetet te kampionia

03/09/19 @ 17:28

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

Kina 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

03/09/19 @ 17:03

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

FBK Superliga/International/Transfere

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

03/09/19 @ 09:08

E RADHËS

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

03/09/19 @ 08:32

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

PLAY OUT

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

29/04/21 @ 18:07


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë