Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër


3 September, 2019 @9:08

Ish ndihmës trajneri i Bashkimit, që u bë kampion me portokallezinjtë, Illmen Bajra, pas përvojës së fituar në Prishtinë në stinorin e kaluar, ku fitoi të gjitha trofetë vendore dhe shkruajti histori me këtë klub në FIBA Europe Cup - do të jetë trajner i ri i Bashkimit për edicionin 2019/20 të Superligës.

Illmeni është trajner i ri që ka bërë mjaft përvojë duke qenë ndihmës i disa trajnerëve në Bashkimi, ndërsa përvoja e fundit me ish lojtarin e njohur dhe tash trajnerin Damir Mulaomerovic veçse ia ka shtuar CV-në atij.

Ai është edhe selektor i Kosovës U18 femrat.


E RADHËS

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

03/09/19 @ 08:32

PRISHTINA (F)

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

FBK Liga e Femrave

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

02/09/19 @ 22:57

PRISHTINA

Fisnik Rugova mbetet në fole

FBK Superliga

Fisnik Rugova mbetet në fole

01/09/19 @ 14:02

GRUPI F: ZELANDA E RE - BRAZILI

Barbosa çon Brazilin në fitore

Kina 2019

Barbosa çon Brazilin në fitore

01/09/19 @ 13:35

GRUPI H: KANADA - AUSTRALIA

“Kengurët” fillojnë me fitore

Kina 2019

“Kengurët” fillojnë me fitore

01/09/19 @ 13:20

GRUPI D: FILIPINET - ITALIA

Datome me 100%, Italia starton me fitore

Kina 2019

Datome me 100%, Italia starton me fitore

31/08/19 @ 18:36

GRUPI C: IRANI - PORTO RIKO

Mojica sjellë fitoren e Porto Rikos

Kina 2019

Mojica sjellë fitoren e Porto Rikos

31/08/19 @ 17:00

KB PRISHTINA

Myles mbetet në Prishtinë

FBK Superliga

Myles mbetet në Prishtinë

31/08/19 @ 16:48

GRUPI B: RUSIA - NIGERIA

Rusia me vështirësi mposhtë Nigerinë

Kina 2019

Rusia me vështirësi mposhtë Nigerinë

31/08/19 @ 15:42

GRUPI A: POLONIA - VENEZUELA

Polonia nuk gabon kundër Venecuelës

Kina 2019

Polonia nuk gabon kundër Venecuelës

31/08/19 @ 11:57

GRUPI D: ANGOLA - SERBIA

Botërori fillon pa befasi

Kina 2019

Botërori fillon pa befasi

31/08/19 @ 11:13

KONFIRMOHET PJESËMARRJA

Kampioni konfirmohet i pari

Liga Unike/FBK Superliga

Kampioni konfirmohet i pari

20/07/21 @ 08:39

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

FBK Superliga

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

19/07/21 @ 22:52

PEJA

Peja rikthen edhe Hajzerin

FBK Superliga/Transfere

Peja rikthen edhe Hajzerin

19/07/21 @ 20:09

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga