Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI D: ANGOLA - SERBIA

Botërori fillon pa befasi

FOTO/ fiba.com

Botërori fillon pa befasi


31 August, 2019 @11:13

Kampionati Botëror në basketboll, Kina 2019, filloi me fitoren e Serbisë ndaj Angolës me rezultat 105-59.

Serbia në këtë ndeshje ishte favorite, derisa e kontrolloi ndeshjen prej fillimit deri në fund.

Më i miri te Serbia ishte Bogdan Bogdanovci me 24 pikë, kurse te Angola u dallua Carlos Morais me 15 pikë.

Serbia ndeshjen e radhës do ta luaj kundër Filipineve, ndërsa Angola kundër Italisë.


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019