Të gjitha lajmet

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje


Teksti: FBK

19 September, 2019 @12:38

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA.

SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ndjekur nga Spanja, derisa Australia është ngritur në vendin e tretë për të përparuar tetë vende, kurse pasohet nga Argjentina dhe Franca.

Kosova ka përparuar për 21 vende në renditjen e FIBA-s dhe tashmë ndodhet në vendin e 69-të (duke përfshirë edhe gjeneratat e reja). Dardanët kanë grumbulluar 124 pikë. Madje, Kosova është një nga vendet me ngritjen më të madhe në botë në bazë të renditjes së re.

Belize është ngritur për 50 vende, Kosova dhe Togo nga 21 vende, Tunizia 18 dhe Bregu i Fildishtë 16. Pra, Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11.

Sa i përket renditjes për Evropë, Kosova ndodhet në vendin e 37-të.

fiba ranking kosovo


PAS NDESHJES

Basketball Champions komenton humbjen e Prishtinës

FBK Superliga/International

Basketball Champions komenton humbjen e Prishtinës

18/09/19 @ 14:36

PRISHITINA - LEGIA WARSZAWA

Prishtina ia dhuron ndeshjen në çerekun e fundit

FBK Superliga/International

Prishtina ia dhuron ndeshjen në çerekun e fundit

17/09/19 @ 21:58

CHAMPIONS LEAGUE

Ç3: +8 për Prishtinën

FBK Superliga

Ç3: +8 për Prishtinën

17/09/19 @ 21:21

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina vs. Legia, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga/International

Prishtina vs. Legia, mbyllet pjesa e parë

17/09/19 @ 20:52

PRISHTINA - LEGIA

Prishtina vs. Legia, pesëshet startuese

FBK Superliga/International

Prishtina vs. Legia, pesëshet startuese

17/09/19 @ 19:58

TRANSMETIM

Livestream: Prishtina - Legia Warszawa

FBK Superliga/International

Livestream: Prishtina - Legia Warszawa

17/09/19 @ 17:57

BILETAT

Dalin në shitje biletat Prishtina-Legia

FBK Superliga/International

Dalin në shitje biletat Prishtina-Legia

17/09/19 @ 15:22

FINALET E PARA

Një javë para Superkupës

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

Një javë para Superkupës

17/09/19 @ 14:05

TË LIRË

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

FBK Superliga/Balkan League/International

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

17/09/19 @ 13:58

NJOFTIMI I BIBL

BIBL konfirmon bisedimet me Pejën

Balkan League

BIBL konfirmon bisedimet me Pejën

17/09/19 @ 13:49

PËRFAQËSUESJA U16

Grumbullohet Kosova U16, ftohen 40 lojtarë!

Përfaqësuesja

Grumbullohet Kosova U16, ftohen 40 lojtarë!

20/01/21 @ 15:15

SLLOVENI

Gëzim Morina e nis mbarë vitin 2021

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Gëzim Morina e nis mbarë vitin 2021

09/01/21 @ 22:21

FEDERATA

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

18/12/20 @ 12:18

PARA ZGJEDHJES SË KRYETARIT

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

17/12/20 @ 14:45

PËRSËRI FETAHU

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

11/12/20 @ 18:47

VENDIMI

FIBA Evropa ia beson FBK-së ndeshjet e fundit të para-kualifikimeve për Botëror

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA Evropa ia beson FBK-së ndeshjet e fundit të para-kualifikimeve për Botëror

04/12/20 @ 19:10

MATCH REPORT: ISLANDA - KOSOVA

Kosova pëson me diferencë të njëjtë edhe humbjen e dytë

Përfaqësuesja

Kosova pëson me diferencë të njëjtë edhe humbjen e dytë

28/11/20 @ 17:42

PP: ISLANDA-KOSOVA

Islanda thellon epërsinë pas pjesës së parë

Përfaqësuesja

Islanda thellon epërsinë pas pjesës së parë

28/11/20 @ 16:47

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet startuese: Islanda-Kosova

Përfaqësuesja

5-shet startuese: Islanda-Kosova

28/11/20 @ 15:55

DIREKT: ISLANDA-KOSOVA

Këtu ndiqni direkt Islanda-Kosova

Përfaqësuesja

Këtu ndiqni direkt Islanda-Kosova

28/11/20 @ 15:49


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja