Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALET E PARA

Një javë para Superkupës

Një javë para Superkupës


Teksti: FBK

17 September, 2019 @14:05

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës pritet të fillojë me spektakël, pasi më 24 shtator, palestra “Mizahir Isma” do të jetë arena e ndeshjeve të Superkupës.

Në konkurrencën e femrave nga ora 17:30 do të ballafaqohen Prishtina-Bashkimi, derisa nga ora 20:30 do të përballen Rahoveci-Prishtina te meshkujt.

Organizatorë të Superkupës janë Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me klubin e Rahovecit.

Përgatitjet deri më tani për këto dy ndeshje po shkojnë sipas planit, dhe pritet që të jetë një spektakël i rrallë i basketbollit, në prag të fillimit të edicionit të ri, që pritet të jetë shumë interesant, sidomos me rikthimin e Pejës në garat e elitës.

Tifozët në Rahovec gjithmonë kanë krijuar atmosferë të jashtëzakonshme dhe kështu pritet edhe më 24 shtator.

Një ngjarje që pritet të jetë madhështore sa i përket organizimit, por edhe tifozëve në tribuna dhe lojtarëve/eve në parket, pasi priten ndeshje mjaft interesante.


TË LIRË

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

FBK Superliga/Balkan League/International

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

17/09/19 @ 13:58

KB PEJA

Peja paralajmëron pjesëmarrjen në Balkan League?

FBK Superliga/Balkan League

Peja paralajmëron pjesëmarrjen në Balkan League?

16/09/19 @ 15:21

NJOFTIMI I BIBL

BIBL konfirmon bisedimet me Pejën

Balkan League

BIBL konfirmon bisedimet me Pejën

17/09/19 @ 13:49

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

Kina 2019

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

15/09/19 @ 11:54

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina nis aventurën drejt Champions Leagues

FBK Superliga/International

Prishtina nis aventurën drejt Champions Leagues

17/09/19 @ 11:20

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

Kina 2019

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

13/09/19 @ 16:15

BASHKIMI

I huaji i dytë te Bashkimi

FBK Superliga

I huaji i dytë te Bashkimi

13/09/19 @ 17:07

KARAGAÇ

Qendër afrikane te Peja

FBK Superliga/International/Transfere

Qendër afrikane te Peja

13/09/19 @ 22:29

XHIRO 1

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

FBK Superliga

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

13/09/19 @ 14:06

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e xhiros hapëse

FBK Liga e Parë

Liga e Parë, ndeshjet e xhiros hapëse

13/09/19 @ 14:10

XHIROJA E PARË

Superliga e femrave, ndeshjet e xhiros hapëse

FBK Liga e Femrave

Superliga e femrave, ndeshjet e xhiros hapëse

13/09/19 @ 14:18

PEJA

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

FBK Superliga/Transfere

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

12/09/19 @ 22:36

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

Kina 2019

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12/09/19 @ 23:09

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

Kina 2019

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13/09/19 @ 12:35

KONFIRMOHET PJESËMARRJA

Kampioni konfirmohet i pari

Liga Unike/FBK Superliga

Kampioni konfirmohet i pari

20/07/21 @ 08:39

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

FBK Superliga

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

19/07/21 @ 22:52

PEJA

Peja rikthen edhe Hajzerin

FBK Superliga/Transfere

Peja rikthen edhe Hajzerin

19/07/21 @ 20:09

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga