Të gjitha lajmet

KARAGAÇ

Qendër afrikane te Peja

Foto: KBPeja/fb

Qendër afrikane te Peja


13 September, 2019 @22:29

Willy Kouassi, basketbollisti 208 centimetra i gjatë, qendër, i lindur në Abidjan të Bregut të Fildishtë, që ka bërë karrierë në kolegjet amerikane, së fundi në Arkansas është përforcimi i ri i zyrtarizuar te Peja.

Skuadra që së fundi iu rikthye Superligës me një Vendim të FBK-së, pas zbutjes së borxheve ndaj FIBAs, tashmë duket të kompletuar një pjesë të mirë të përbërjes për stinorin 2019/20, që ka qenë njëri ndër kushtet e FBK-së për pranimin e verdhezinjëve aty.

willy kouassi

Ai së fundi ka qenë i regjistruar në ekipin e ligës së tretë franceze Pornic Basket St Michell.

Ky është i huaji i tretë i zyrtarizuar te Peja pas Malcolm Armsteadit dhe Henrik Sirkos, derisa pritet shpejt të zyrtarizohet edhe basketbollisti tjetër i regjistruar nga verdhezinjtë në FBK, Morgan Jamichael.


BASHKIMI

I huaji i dytë te Bashkimi

FBK Superliga

I huaji i dytë te Bashkimi

13/09/19 @ 17:07

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

Kina 2019

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

13/09/19 @ 16:15

XHIROJA E PARË

Superliga e femrave, ndeshjet e xhiros hapëse

FBK Liga e Femrave

Superliga e femrave, ndeshjet e xhiros hapëse

13/09/19 @ 14:18

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e xhiros hapëse

FBK Liga e Parë

Liga e Parë, ndeshjet e xhiros hapëse

13/09/19 @ 14:10

XHIRO 1

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

FBK Superliga

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

13/09/19 @ 14:06

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

Kina 2019

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13/09/19 @ 12:35

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

Kina 2019

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12/09/19 @ 23:09

PEJA

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

FBK Superliga/Transfere

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

12/09/19 @ 22:36

VËLLAZNIMI

Kapiteni mbetet në fole

FBK Liga e Parë

Kapiteni mbetet në fole

12/09/19 @ 17:56

PEJA

Peja zyrtarizon kosovarin e natyralizuar Armstead

FBK Superliga

Peja zyrtarizon kosovarin e natyralizuar Armstead

12/09/19 @ 16:30

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

01/02/21 @ 17:13

EKSKLUZIVE

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

01/02/21 @ 15:09

BASHKIMI

Lëndohet Altin Gashi

FBK Superliga

Lëndohet Altin Gashi

01/02/21 @ 11:39

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

MITROVICË

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

31/01/21 @ 21:59

SHËNOI REKORD TË STINORIT, FLET MALA

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

FBK Superliga

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

31/01/21 @ 21:39

NDIHMËS-TRAJENERI I RAHOVECIT

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

FBK Superliga

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

31/01/21 @ 21:13

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

FBK Superliga

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

31/01/21 @ 20:59

DEKLARATA E TRAJNERIT TË G. E. YLLIT

Përgatitja e mirë na solli fitoren

FBK Superliga

Përgatitja e mirë na solli fitoren

31/01/21 @ 20:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

31/01/21 @ 19:56


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga