Të gjitha lajmet

PEJA

Peja zyrtarizon kosovarin e natyralizuar Armstead

Peja zyrtarizon kosovarin e natyralizuar Armstead

12 September, 2019 @16:30

Pas Drilon Hajrizit, Beq Kovaqit, Peja para pak çastesh e zyrtarizoi edhe fundorin amerikan, Malcolm Armstead.

Malcolm Armstead së fundi ishte pjesë e Prishtinës, derisa gjatë karrierës së tij ka luajtur në skuadra si: KRKA, Avtodor Saratov, Aek Athens, Istanbul BB, Yesilgiresun Belediye, Neptunas, Rethymno Cretan Kings, Buyukçekmece dhe Kymis.

30 vjeçari Armstead, gjithashtu ka nënshtesinë kosovare, ku luajti vetëm një ndeshje deri më tani për Kosovën, gjatë parakualifikimeve për Eurobasket 2021.

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon edhe Kovaqin

Foto: KBPeja/fb

12 September, 2019 @12:57

Basketbollisti pejan, që tashmë ka bërë përvojë në disa skuadra të Kosovës, me rikthimin e KB Pejës në Superligë i…

KOMUNIKATË

Të gjitha transferet e klubeve të basketbollit

11 September, 2019 @18:32

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të…

PEJA

Peja zyrtarizon trajnerin kroat

TOPSPORTI / A.P

11 September, 2019 @18:04

Jeronim Sarin do të jetë trajneri i Pejës në sezonin që vjen! Kroati që ka drejtuar Prishtinën, Bashkimin e Vllazninë…

TRANSFER

Godet Peja, transferon Drilon Hajrizin

TOPSPORTI / ARKIV

11 September, 2019 @17:52

Me t’u rikthyer në Superligë, Peja ka filluar goditjet! Që nga dita e sotme, klubi pejan në dispozicion do ta…

BASHKIMI

I huaji i parë i Bashkimit, Terik Bridgeman

11 September, 2019 @12:39

Pas lojtarit Musab Mala, Bashkimi zyrtarizoi edhe lojarin e parë të huaj, Terik Bridgeman. Terik Bridgeman është i gjatë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga