Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Hidhet shorti për fazën e fundit, që siguron grupet e Ligës së Kampionëve

Hidhet shorti për fazën e fundit, që siguron grupet e Ligës së Kampionëve


7 August, 2023 @12:23

Është hedhur shorti i playoffit për kualifikim në fazën grupore të Ligës së Kampionëve 2023/24. Në short, kanë qenë ekipe të njohura evropiane që pritet të kenë punë të vështirë në rrugëtimin e tyre drejt fazës grupore, ndërsa Olympique Marseille, Galatasaray, Dinamo e Zagrebit, Rangers, Panathinaikos, etj.

Skuadrat aktualisht janë duke kërkuar kalimin në fazën e playoffit, ndërsa ekipet veçse kanë mësuar kundërshtarin potencial për playoff.

RRUGËTIMI I KAMPIONËVE:

ŠK Slovan Bratislava (SVK) / Maccabi Haifa FC (ISR) vs BSC Young Boys (SUI)
Royal Antwerp FC (BEL) vs AEK Athens FC (GRE) / GNK Dinamo (CRO)
Raków Czestochowa (POL) / Aris Limassol FC (CYP) vs FC Copenhagen (DEN) / AC Sparta Praha (CZE)
KÍ Klaksvík (FRO) / Molde FK (NOR) vs NK Olimpija Ljubljana (SVN) / Galatasaray A.Ş. (TUR).

RRUGËTIMI I LIGËS:

Rangers FC (SCO) / Servette FC (SUI) vs PSV Eindhoven (NED) / SK Sturm Graz (AUT)
SC Braga (POR) / FK TSC Bačka Topola (SRB) vs Panathinaikos FC (GRE) / Olympique de Marseille (FRA).


 
Të gjitha lajmet nga Champions League