Të gjitha lajmet

PEJA

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

12 September, 2019 @22:36

Skuadra e Pejës, para pak çastesh e zyrtarizoi përforcimin e tretë gjatë ditës së sotme.

Bëhetë fjalë për kroatin Henrik Sirko. Ai është i gjatë 198 cm, luan në pozitat 3 dhe 4 dhe gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat si: Zabok, Sibenka, Kvarner, Zadar, Split dhe Peristeri.

Në stinorin e fundit me skuadrën e Peristerit, Sirko luajti me mesatare prej 5.5 pikëve, 3.1 kërcimeve dhe 1.4 asistimeve për ndeshje.

Peja pas inkuadrimit në Superligë, së pari në krye të skuadrës erdhi trajneri Jeronimo Sarin, derisa në skuadër shtoi emra si: Drilon Hajrizi, Beqë Kovaqi e Malcolm Armstead.

Në ditët në vijim pritet që skuadra pejane të zyrtarizojë edhe dy përforcime të huaja.

PEJA

Peja zyrtarizon kosovarin e natyralizuar Armstead

12 September, 2019 @16:30

Pas Drilon Hajrizit, Beq Kovaqit, Peja para pak çastesh e zyrtarizoi edhe fundorin amerikan, Malcolm Armstead. Malcolm Armstead së fundi…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon edhe Kovaqin

Foto: KBPeja/fb

12 September, 2019 @12:57

Basketbollisti pejan, që tashmë ka bërë përvojë në disa skuadra të Kosovës, me rikthimin e KB Pejës në Superligë i…

KOMUNIKATË

Të gjitha transferet e klubeve të basketbollit

11 September, 2019 @18:32

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të…

PEJA

Peja zyrtarizon trajnerin kroat

TOPSPORTI / A.P

11 September, 2019 @18:04

Jeronim Sarin do të jetë trajneri i Pejës në sezonin që vjen! Kroati që ka drejtuar Prishtinën, Bashkimin e Vllazninë…

TRANSFER

Godet Peja, transferon Drilon Hajrizin

TOPSPORTI / ARKIV

11 September, 2019 @17:52

Me t’u rikthyer në Superligë, Peja ka filluar goditjet! Që nga dita e sotme, klubi pejan në dispozicion do ta…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga