Të gjitha lajmet

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e xhiros hapëse

TOPSPORTI / ARKIV

Liga e Parë, ndeshjet e xhiros hapëse

13 September, 2019 @14:10

Më 16 tetor fillon Liga e Parë e Kosovës në basketboll.

Pas shortit të mbajtur sot, ndeshjet e xhiros hapëse do të jenë:

Drita vs. Vëllaznimi
Vushtrria vs. Kerasan Prishtina
Borea vs. Istogu
New Basket vs. AS Prishtina
Prishtina e Re pushon

Kalendari i plotë do të bëhet i ditur më vonë.

VËLLAZNIMI

Kapiteni mbetet në fole

FOTO / Arian Paçarizi

12 September, 2019 @17:56

Kapiteni i Vëllaznimit, Driton Rraci, edhe për një stinor do të jetë në skuadrën kuqezi. 35 vjeçari Rraci, ka vendosur…

KOMUNIKATË

Të gjitha transferet e klubeve të basketbollit

11 September, 2019 @18:32

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të…

VËLLAZNIMI

Arion Balluku vazhdon me Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 September, 2019 @13:10

Njëri ndër lojtarët kyç të Vëllaznimit në stinorin e kaluar, Arion Balluku, do të jetë te skuadra gjakovare edhe për…

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Shorti i edicionit të ri

9 September, 2019 @10:49

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka njoftuar sot, se të premten në lokalet e FBK-së do të bëhet hedhja…

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

5 September, 2019 @16:18

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë