Të gjitha lajmet

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

FOTO / fiba.com

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën


13 September, 2019 @16:15

Me veteranin 39 vjeçar, Luis Scola, Argjentina e mposhti Francën me rezultat 80-66 dhe u kualifikua në finale të Kampionatit Botëror Kina 2019.

Luis Scola tregoi se mosha është vetëm numër. Ai me 39 vjet luajti me double-double prej 28 pikëve e 13 kërcimeve, kurse me pikë dyshifrore luajtën edhe Gabriel Deck me 13 pikë dhe Facundo Campazzo me 12 pikë të tjera.

Te Franca u dallua Evan Fournier me 16 pikë, kurse në humbjen e Francës luajti rol të rëndësishëm performancat e Rudy Gobertit, i cili luajti me vetëm 3 pikë.

Argjentina në finale do të takohet me Spanjën, kurse Franca do të luaj me Australinë për vendet 3-4.


REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

Përfaqësuesja/Kina 2019

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19/09/19 @ 12:38

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

International/Kina 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15/09/19 @ 19:22

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

Kina 2019

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

15/09/19 @ 11:54

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

Kina 2019

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13/09/19 @ 12:35

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

Kina 2019

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12/09/19 @ 23:09

SERBIA - SHBA

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

Kina 2019

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

12/09/19 @ 15:33

AUSTRALIA - ÇEKIA

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

Kina 2019

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

11/09/19 @ 16:42

SHBA - FRANCA

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

Kina 2019

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

11/09/19 @ 15:07

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

Kina 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

10/09/19 @ 16:53

KINA 2019

Argjentina bën “tango” me Serbinë

Kina 2019

Argjentina bën “tango” me Serbinë

10/09/19 @ 15:06


Të gjitha lajmet nga Kina 2019