Të gjitha lajmet

AUSTRALIA - ÇEKIA

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

FOTO / fiba.com

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

11 September, 2019 @16:42

Australia duke e mposhtur Çekinë me rezultat 82-70, për herë të parë u kualifikua në gjysmëfinale të një kampionati botëror.

10 minutësh i parë i ndeshjes ishte i barabartë, kurse Australia dalëngadalë duke e rritur ritmin e lojës, epersinë e krijoi që nga çereku i tretë, e më pas e kontrolloi ndeshjen deri në fund.

Te “kengurët” më i dalluari ishte lojtari i San Antonio Spursit, Patty Mills me 24 pikë e 6 asistime, ndërsa te Çekia u dalluan Patrik Auda me 21 pikë dhe Tomas Satoransky me 13 pikë, 13 asistime e 9 kërcime.

Australia në gjysmëfinale do të takohet me Spanjën, kurse Çekia do të luaj me Poloninë për njërin nga vendet 5-8.

SHBA - FRANCA

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

FOTO / fiba.com

11 September, 2019 @15:07

Për herë të parë në histori, SHBA nuk kualifikohet në gjysmëfinale të një kampionati botëror. Franca me një ndeshje fenomenale…

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

FOTO / fiba.com

10 September, 2019 @16:53

Spanja e mposhti Poloninë me rezultat 90-78 dhe u bë gjysmëfinalistja e dytë pas Argjentinës në Kampionatin Botëror Kina 2019. …

KINA 2019

Argjentina bën “tango” me Serbinë

FOTO / fiba.com

10 September, 2019 @15:06

Skuadra e Argjentinës, duke e mposhtur Serbinë me rezultat 97-87, u kualifikua në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror Kina 2019. Argjentina…

KINA 2019

Çekia mposhtet por kualifikohet

FOTO / fiba.com

9 September, 2019 @13:58

Greqia ka mposhtur Çekinë me rezultat 84-77, por është eliminuar pasi që për të u kualifikuar i është nevojitur fitorja…

KINA 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

FOTO / fiba.com

8 September, 2019 @16:45

Përfaqësuesja e Spanjës, e mposhti Serbinë bindshëm me rezultat 81-69 në kuadër të Kampionatit Botëror Kina 2019. Në krijimin e…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019