Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI

Kapiteni mbetet në fole

FOTO / Arian Paçarizi

Kapiteni mbetet në fole

12 September, 2019 @17:56

Kapiteni i Vëllaznimit, Driton Rraci, edhe për një stinor do të jetë në skuadrën kuqezi.

35 vjeçari Rraci, ka vendosur që t’i ndihmojë skuadrës gjakovare për inkuadrimin në Superligë.

Vëllaznimi stinorin e kaluar ishte në finale të Ligës së Parë ku e humbi serinë kundër Feronikelit, derisa pësoi edhe nga Lipjani dhe mbeti në Ligë të Parë.

KOMUNIKATË

Të gjitha transferet e klubeve të basketbollit

11 September, 2019 @18:32

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të…

VËLLAZNIMI

Arion Balluku vazhdon me Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 September, 2019 @13:10

Njëri ndër lojtarët kyç të Vëllaznimit në stinorin e kaluar, Arion Balluku, do të jetë te skuadra gjakovare edhe për…

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Shorti i edicionit të ri

9 September, 2019 @10:49

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka njoftuar sot, se të premten në lokalet e FBK-së do të bëhet hedhja…

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

5 September, 2019 @16:18

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste i…

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

4 September, 2019 @14:17

Pas një vere të qetë, skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës ka dalë sot me një njoftim në Facebook, ku ka…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë