Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VAZHDOJNË

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

Pamje nga arkivi/ FIBA

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria


26 July, 2023 @15:59

Basketbollisti vendor, Erhan Sholla, do të mbetet te KB Vushtrria edhe për një stinor ka bërë të ditur klubi në fjalë sot.

Sholla, që ka luajtur për kombëtaret zinxhir të Kosovës, llogaritet si aset i rëndësishëm i klubit, prandaj ata kanë vazhduar me basketbollistin.

Erhan Sholla

Kontrata e Shollës me Vushtrrinë, që do të garojë në Ligë të Parë dhe po kërkon Superligën, është një-sezonale 2023/24. Aloja 197-cm i gjatë dhe 22 vjeç pritet që të luftojë me Vushtrrinë për të siguruar Superligën këtë stinor.◼️


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë