Të gjitha lajmet

NJOFTIMI I BIBL

BIBL konfirmon bisedimet me Pejën

Foto: KBPeja/fb/arkiv

BIBL konfirmon bisedimet me Pejën

17 September, 2019 @13:49

Faqja zyrtare e ligës ballkanike, BIBL, ka bërë të ditur se drejtori sportiv i kësaj lige, Shay Shtriks, ka pasur bisedime me kryetarin e klubit të KB Peja, Art Gashi, dhe tashmë është gjithçka gati për pranimin e ekipit verdhezi në këtë ligë.

“Pranimi i KB Peja në Superligën e Kosovës ka hapur dyert për tu rikthyer edhe në arenën ndërkombëtare. Pas kësaj, Peja është pajtuar me BIBL që t’i rikthehet ligës pas dy viteve mungesë,” ka shkruar në njoftimin e botuar në faqen zyrtare të kësaj lige.

Peja në ndërkohë është duke konsoliduar ekipin për stinorin e ri në Superligë dhe ka emëruar trajner, ish-trajnerin e Bashkimit, Jeronimo Sarin.

Ekipi ka afruar disa basketbollistë të huaj në ekip, ndërsa nga forcat vendore spikat me kthimin e Drilon Hajrizit dhe Beqë Kovaqit.

KB PEJA

Peja paralajmëron pjesëmarrjen në Balkan League?

16 September, 2019 @15:21

Me t’u rikthyer në Superligë, skuadra pejane filloi ‘vrullshëm’ me disa përforcime, ndërsa duket se pejanët duan të luajnë edhe…

EKSKLUZIVE

Komuna ndërpren financimin e Bashkimit

9 September, 2019 @15:05

Skuadra e KB Bashkimit që është duke bërë përgatitjet për stinorin e ri, ka marrë një lajm jo të mirë…

SHQIPËRI

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

3 September, 2019 @19:36

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Facebookut, klubi i Teutës ka bërë të ditur vazhdimin e kontratave me 3…

EKIPI NGA MALI I ZI KONFIRMOHET

Pas Vllaznisë e Rahovecit, një ekip malazias në BIBL

29 August, 2019 @13:14

Faqja zyrtare e ligës ballkanike pas zyrtarizimit të pjesëmarrjes së Vllaznisë së Shkodrës dhe Rahovecit në stinorin 2019/20, ka bërë…

JURE GUNJINA

Njihuni me përforcimin e ri të Rahovecit

30 July, 2019 @11:07

KB Rahoveci ka bërë përforcimin e parë të huaj për sezonin e ri 2019/20. Ekipi dje ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga Balkan League