Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI C: IRANI - PORTO RIKO

Mojica sjellë fitoren e Porto Rikos

FOTO / fiba.com

Mojica sjellë fitoren e Porto Rikos


31 August, 2019 @17:00

Duke shënuar në sekondat e fundit të ndeshjes, Porto Riko e mposhti Iranin me rezultat të ngushtë 81-83.

Javier Mojica ishte heroi i ndeshjes. Ai shënoi në sekondat e fundit të ndeshjes, pas një gjuajtje nga gjysmë distanca.

Koshashënuesi më i mirë te Porto Riko ishte David Huertas me 32 pikë, ndërsa bashkë me Gary Browne (10 pikë), ishin të vetmit që shënuan pikë dyshifrore te Porto Riko.

Te Irani nuk mjaftuan për fitore 22 pikët e shënuara nga lojtarët Hamed Haddadi dhe Behnam Yakhchalidehkordi.


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019