Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI F: ZELANDA E RE - BRAZILI

Barbosa çon Brazilin në fitore

FOTO / fiba.com

Barbosa çon Brazilin në fitore


1 September, 2019 @13:35

Brazili duke e mposhtur Zelandën e Re me rezultat 94-102, e nisi Kampionatin Botëror me fitore.

Leandrinho Barbosa ishte lojtari më i mirë te Brazili. Ai luajti me 22 pikë, kurse u ndihmua edhe nga Rafa Luz me 15 pikë të tjera.

Te Zelanda e Re u dallua Corey Webster me 19 pikë, 6 kërcime e 6 asistime.

Ndeshja e dytë e Brazilit do të jetë kundër Greqisë, kurse Zelanda e Re ndaj Malit të Zi.


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019